banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Özkaya, Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutladı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Yayınladığı mesajında Çanakkale Zaferi’nin önemine vurgu yapan Özkal şunları...

AFYONKARAHİSAR 17.03.2017, 17:39
259
Özkaya, Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutladı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajında Çanakkale Zaferi’nin önemine vurgu yapan Özkal şunları söyledi:

“Çanakkale 1915 yılında dünyanın gördüğü en büyük ve en kanlı savaşlardan birine sahne olmuş, 250 binden fazla vatan evladı bu büyük savaşta şehit düşmüş bir kısım kahramanlarımızın ise akıbetleri hakkında bilgi alınamamıştır. Bu savaşta, gencecik evlatlarını vatana feda eden anneler yüreklerinin derin ateşini ağıtlarla söndürmek istemişlerdir. Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale dönemin imkansızlıklarına rağmen, milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakarlıktan çekinmediğinin kanıtıdır. Çanakkale, büyük bir destan olmakla birlikte, milletin engel tanımayan azminin, kardeşlikten ödün vermeyen kenetlenmenin göstergesidir. Çanakkale’de oynanmak istenen oyun aradan 102 sene geçmiş olmasına rağmen, bugün başka bir senaryo ile yeniden sahnelenmek istenmektedir. 15 Temmuz hainliği ile ülkemizi kuşatmak ve parçalamak isteyenler, Çanakkale ruhunun tezahürü ile hüsrana uğramış, amaçlanan hedefe ekonomik ve dış politik hamlelerle varılmaya çalışılmıştır. Bizlere düşen, 1915’te destanlaşan mücadelemizin rehberliğinden ayrılmadan aynı ruh ile vatan için aynı kenetlenmeyi sürdürmektir. Bu vatan, doğusuyla batısıyla tüm değerleriyle bir bütündür ve asla parçalanamayacaktır. Bu cennet vatanı bizlere bırakan, Vatanımız ve Milletimiz uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle saygı ve rahmetle anıyorum."
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Karikatürü Tümü