banner191

banner148

banner179

banner176

Kafeler sessizliğe büründü

SAĞLIK BAKANLIĞI İLE YAPILAN DEĞERLENDİRMELER SONUCUNDA; İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA 81 İL VALİLİĞİNE ‘KORONAVİRÜS’ KONULU GENELGESİ GÖNDERİLDİ. GENELGENİN İLK GÜNÜNDE KAFETERYALARIN KAPANMASI İLE BERABER SOKAKLAR BOŞ KALDI.

AFYONKARAHİSAR 18.03.2020, 10:48
Kafeler sessizliğe büründü

İçişleri Bakanlığınca uygulanan ‘koronavirüs’ genelgesinin ilk gününde Afyonkarahisar’da kepenk kapatan kafeler sessizliğe büründü.

Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine ‘koronavirüs’ konulu genelgesi gönderildi. Genelgenin ilk gününde kafeteryaların kapanması ile beraber sokaklar boş kaldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan işletmecileri, son zamanlarda koronavirüs vakalarının artması ile birlikte müşteri sayısında azalma olduğunu ifade edere kapatma kararının uzaması ile birlikte ekonomik sorunlar yaşacaklarını söylediler.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?