banner191

banner148

banner179

banner176

Kahramanlar dualarla anıldı

Vatan uğruna gözünü kırpmadan şehit düşen kahramanlar, Adana Şehit Aileleri Malülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen programla anıldı.18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla...

ADANA 18.03.2017, 15:22
Kahramanlar dualarla anıldı

Vatan uğruna gözünü kırpmadan şehit düşen kahramanlar, Adana Şehit Aileleri Malülleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen programla anıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla Şehit Aileleri Lokali’nde düzenlenen programa; Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, 10. Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın, şehit ve gazi aileleri ile gaziler katıldı.

Kiza programa katkı sundu

Kiza Kurumsal İş Merkezi’nin desteğiyle gerçekleştirilen programda konuşan Dernek Başkanı Emine Kunt, “Bugün yine bir 18 Mart ve biz şehitlerimizi anıyoruz. Bir anne için, 9 ay karnında taşıyıp, 20 yaşına getirdiğinde davul-zurna ile askere yolladığı çocuğunun al bayrağa sarılı tabutla gelmesi ne demek bilir misiniz? Bir anne soğuk mezara sarılıyor, yavrusuyla sohbet ediyor, bunun ne kadar acı olduğunu bilir misiniz? Toprakla konuşmanın ne zor olduğunu bilir misiniz? Bekliyoruz yavrularımız gelsin diye ama yavrularımız Peygamber Efendimizin kucağında, cennetteler. Allah bizlere de onların yanına, cennete gitmeyi nasip etsin. Şehit ailelerini seven sayan herkesten Allah razı olsun. Şehitlerimiz nur içinde yatsın, mekanları cennet olsun” dedi.

Konuşmasının devamında, şehit ailelerinin Çanakkale’ye gitmek istediğini belirten Kunt, Vali Demirtaş’tan otobüs tahsisi için destek istedi.

Dernek Başkanı Emine Kunt, programın düzenlenmesine katkı sağlayan Kiza İş Merkezi yöneticileri ve çalışanlarına da teşekkür etti.
Yorumlar (0)
22°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?