banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Bilgiç: "Yerli otomobili Adana’da üretmeye talibiz"

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB’dan talep ettiği yerli otomobili Adana’da üretmeye talip olduklarını söyledi.Bilgiç, ATB’nin 50. Olağan Meclis toplantısında,...

ADANA 28.05.2017, 11:24
135
Bilgiç: "Yerli otomobili Adana’da üretmeye talibiz"

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB’dan talep ettiği yerli otomobili Adana’da üretmeye talip olduklarını söyledi.

Bilgiç, ATB’nin 50. Olağan Meclis toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebi olan yerli otomobili TOBB’un başarıyla üreteceğini ifade ederek, “Cumhurbaşkanımızın ’yerli otomobili sizlerin üretmenizi bekliyoruz’ demesi üzerine TOBB olarak üzerimize büyük sorumluluk aldık. Elbette Türkiye kendi yerli otomobilini üretmelidir. Yerli otomobili Adana’da üretmeye talibiz. Çünkü otomobil üretmek için Adana geçmişte de bugünde de sanayi kültüründe önder olan bir şehirdir. Türkiye’nin en modern otobüslerini üretip dünyaya ihraç eden Temsa buna bir örnektir” dedi.

"Tarım İhtisas Bölgesi Adana’nın menfaatinedir"

Üreticinin para kazanmaya başladığı ilk ürünün buğday olduğunu söyleyen Bilgiç, "Buğdayda üreticilerimizin yüzünün gülmesini, hububatçı üyelerimizin para kazanarak ekonomiye katma değer üretmelerini diliyorum. Karataş ilçemizde düzenlenen ‘Karpuz Festivali’nde aktif rol aldık. Adana karpuzu adına güzel bir başlangıç oldu. Türkiye’nin her köşesinde Adana karpuzuna rastlarsınız. Bundan Adana karpuzu üretenin, ticaretini yapanın sürdürülebilir tarım için daha çok kazanç sağlamalarını bekliyoruz. Karpuz Festivali geleneksel hale getirilerek Adana Karpuzunun iyi tanıtılması gerekmektedir. Karpuz fidelerinin çoğu Antalya’dan tedarik edilmektedir. Karataş’ta kurulacak olan Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde bu fideler yetiştirilirse giden paralarımız Adana’da kalır” diye konuştu.

"Borsa kompleksimiz mısır hasadına yetişecek"

Borsa kompleksini mısır hasadına yetiştirme amacında olduklarını da belirten Başkan Bilgiç, “Kompleksimizin kaba inşaatı tamamen bitti. Şuan ince işlere girmeye başladık. ‘Lisanlı Depoculuk’ şirketimiz kuruldu. Elektronik alım satım salonu ve akredite laboratuvarlarımızla mısır hasadına yetiştirmeyi hedefledik. Bu proje sadece Adana için değil, bölgemiz için önemli bir projedir. Bu proje ile borsamız işlem hacminin 25 milyar TL’ye kadar artış göstermesini beklemekteyiz" dedi.

Yorumlar (0)
banner255
3
açık
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü