Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği’nin (GİSBİR) ana sponsorluğu ve İMEAK Deniz Ticaret Odasının destekleriyle iki ayrı etkinlik halinde düzenlenen 8. Mare Forum İstanbul 2024 gerçekleşti.

Resize 8. Mare Forum İstanbul 2024’Ün Açılışı Yapıldı

Dünyanın önde gelen denizcilik etkinlikleri arasında yer alan ve 2 gün süren 8. Mare Forum İstanbul 2024 22 Mayıs'ta başladı.

Resize Mare Forum

22 Mayıs'ta Holiday INN Tuzla'da 8. kez gerçekleşen Mare Forum'un açılış oturumunda konuşan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran İngilizce yaptığı konuşmada, Türk denizcilik sektörünün çatı kuruluşu olan Deniz Ticaret Odası hakkında bilgi verdi. Türk denizcilik sektörünün geldiği noktayı anlatan Tamer Kıran, aktif katılım ve münazaralar ile gerçekleştirilen Forumun, yeşil denizcilik, enerji dönüşümü, enerji güvenliği, dekarbonizasyon, finans, bugün ve gelecek için yatırım modelleri konularına dair geniş katılımlı değerlendirmeler yapılmasına imkan sağladığını kaydetti.

Resize Mare Forum 2024

MacGregor, MMA Offshore için vinç siparişini aldı MacGregor, MMA Offshore için vinç siparişini aldı

Açılış oturumuna, Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB) Başkanı Cem Seven, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Elif Ceren Gülcek, Mare Forum Başkanı İoannis Kostoulas, ulusal ve uluslararası denizcilik kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

8. Mare Forum İstanbul 2024, 23 Mayıs'ta yapılan etkinliklerle sona erdi.

Editör: Nermin İstikbal