MSC Cruises, 2015 yılında Türkiye seferlerini arttırıyor

Türkiye’de 2005 yılından bu yana Arkas Holding ortaklığıyla faaliyet gösteren MSC Cruises, 10. yılında Türkiye seferlerini arttırıyor

MSC Cruises,2015 yılında 3 gemisi ile (MSC Magnifica, MSC Operave MSC Poesia,) gerçekleştireceği 3 farklı Türkiye uğraklı turları ile Türkiye ofisinin kuruluşunun10. yılını kutluyor. Böylelikle MSC gemileri ile Türkiye’ye gelen turist sayısında ciddi bir artış elde edilirken, geçmiş senelere kıyasla daha fazla Türk yolcusuna hizmet vermiş olacak.

TÜRKİYE ÇIKIŞLI TURLAR

MSC Cruises’un 2005 yılından bu yana gerçekleştirdiği Türkiye çıkışlı Ege Adriyatik programını, 2015 yılında MSC Magnifica gemisi yapacak. Gemi,12 Nisan – 23 Kasım 2015 tarihleriarasında haftalık olarak her Çarşamba İzmir’den ve her Perşembe İstanbul’dan hareketle Türk yolcularını alarak Dubrovnik, Venedik, Brindisi, Katakolon, İzmir ve İstanbul rotasını izleyecek.

MSC OPERA gemisi ise, 06 Temmuz – 14 Eylül 2015 tarihleri arasında14 gece olarak gerçekleştireceği seferinde, İstanbul’dan hareketle, sırasıyla Mikanos, Santorini, Kefalonya/ Argostoli, Dubrovnik, Venedik, Bari,Pire/Atina, Köstence, Soçi ve İstanbul rotasını izleyecek. “Rönesans Programı” ile yenilenen MSC Opera Yaklaşık 200 milyon €’lukbirçalışmaolan“Rönesans Programı” ile MSC Cruises’un 2003 ve 2005 yılları arasında yapılan Lirica sınıfı gemileri; MSC Armonia, MSC Sinfonia,MSC Opera ve MSC Lirica tamamen yenileniyor.

Böylelikle suanda 251m uzunlukta, 60.000 ton ağırlıkta ve 2.069 yolcu kapasiteliLirica sınıfı gemileri, 275 m uzunluğa, 65.000 ton ağırlığa ve 2.680 yolcu kapasitesine sahip oluyor. Bu yeniliklere teknolojik birçok yeni özelliğin de dahil edileceğiMSC Opera’da yeni eğlence ve aktivite olanakları da bulunacak. MSC Magnifica gemisi Ünlü İtalyan iç mimari ve tasarım stüdyosu De Jorio imzalı MSC Magnifica gemisi, adeta yüzen bir şehir. Tasarım harikası bu geminin293,8 metre uzunluğunda ve 15 kat yüksekliğindeki dev gövdesinde, 3.013 yolcunun konaklayabileceği 809’u balkonlu 1275 kabin, her birinde ayrı aktivitelerin gerçekleştirildiği 22,000m2 yaşam alanı, biri çocuklara ayrılmış 3 yüzme havuzu, fitness/dinlenme alanları, koşu parkuru, sauna, Türk hamamı, jakuziler, 4 restoran, ikisi açık havada olmak üzere 10 bar, 3 katlı 1.250 kişilik tiyatro salonu, casino, disko, alışveriş mekanları, 4D sinema, bilardo ve bowling gibi birçok farklı seçenek bulunuyor.

Türkçe Hizmetler

MSC Cruises, Türk yolcularının rahatlığı ve keyifli bir seyahat geçirmeleri amacıyla, diğer gemilerde olmayan birçok Türkçe hizmeti gemilerinde uyguluyor. Özellikle ilk defa gemi yolculuğuna çıkacak olan Türk yolcular için bu hizmetler büyük kolaylıklar sağlıyor. MSC Magnificave MSC Opera’da bulunan Türkce hizmetlerden bazıları; Türkçe rehber eşliğinde şehir turları, gemide çeşitli alanlarda hizmet veren Türk personel, Türkçe menü, günlük Türkçe bülten , Türk TV kanalı, Türk kahvaltı tabağı, Türk kahvesi, rakı, ve okey / tavla gibi oyunlar.