Cicibaşoğlu, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Zonguldak Temsilcisi oldu

1955 Yılında Kurulan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği, Zonguldak'taki Çevre Sorunlarının Yakından Takip Edilmesi Amacıyla Zonguldak'ta Temsilcilik Açtı.

Cicibaşoğlu, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Zonguldak Temsilcisi oldu
Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Zonguldak Temsilciliğine Saniye Cicibaşoğlu getirildi.
1955 yılında kurulan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği, Zonguldak’taki çevre sorunlarının yakından takip edilmesi amacıyla Zonguldak’ta temsilcilik açtı. Saniye Cicibaşoğlu da derneğin Zonguldak Temsilciliğine getirildi.
Derneğin genel merkezinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"14 Mart 1955 tarihinde gönüllerinde doğa sevgisi ve çevre değerlerini büyük bir inançla taşıyan kırk üye tarafından kurulan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği; başta step ve dağ ekosistemleri, ormanlar, tarım alanları, toprak ve su kaynakları, çayır ve meralar, denizler, göller, akarsular, sulak alanlar, mağaralar olmak üzere ülkenin tüm doğal kaynaklarının ve barındırdıkları ekolojik süreç ve döngüler ile biyolojik çeşitliliğin ekosistem bütünlüğü içerisinde sürdürülebilir kalkınma amaçlı olarak korunması ve kullanımı, kent, çevre ve kalite konularında toplumu bilinçlendirmek, kent tabiatını koruma amaçlı, eğitim, panel, seminer gibi etkinlikler yapmak ve geziler düzenlemek; engellilerin, çocuk ve gençlerin, kadınların, köylü ve çiftçilerin, kırsal alanda yaşayanların, sanayici, turizmci ve sporcuların, çevre ve kültürel değerler konusunda bilinçlendirilmesi, eğitilmesi; yayım, mesleki kurslar, sürekli eğitim merkezleri ve ARGE hizmetlerinin, ilgili konularda girişimcilik ve istihdam faaliyetlerinin yürütülmesi, çevre dostu tarımsal uygulamalar, bitki ıslah çalışmaları, çevre etiketleri ve kırsal kalkınma amaçlı faaliyetlerde bulunulması, insana, hayvana, çevreye karşı şiddetin engellenmesine yönelik projeler ve etkinlikler yürütülmesi, ülkemiz yaşam ortamlarını etkileyen her türlü çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla faaliyetler göstermektedir. Zonguldak ilimiz Türkiye’de çevre sorunları bakımından ilk sırada yer aldığı ve bu sorunların günden güne çığ gibi büyüdüğü bilinmektedir. Bu gelişmeler, Genel Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği’ni bölgemizi takibe alması, buradan bilgi akışının sağlanması ve toplumun bilinçlendirilerek gerekli mücadelenin verilmesi amacıyla harekete geçmiş ve şehrimizde Zonguldak Temsilciliği açılması kararını aldırmıştır. Saniye Cicibaşoğlu İl Temsilcisi olarak görevlendirilmiştir."
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190