15 Temmuz Demokrasi sergisine rekor ziyaretçi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz demokrasi ve şehitler konulu resim sergisini 25 bin lişi ziyaret etti.Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Abdi İpekçi Sergi Salonunda açılan ‘15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler...

15 Temmuz Demokrasi sergisine rekor ziyaretçi
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz demokrasi ve şehitler konulu resim sergisini 25 bin lişi ziyaret etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Abdi İpekçi Sergi Salonunda açılan ‘15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Sergisi’ni açılışından bugüne 25 bin kişi ziyaret etti.
Kdz. Ereğli’deki demokrasi mitingleri fotoğraflarından oluşan sergi ile Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’e ayrılan, askeri üniforma, ayakkabıları, künye ve bröve bilgilendirmelerinin bulunduğu köşeyi de içinde barındıran ve bayram tatili süresince de açık olan sergiyi 20 günde yaklaşık 25 bin kişi ziyaret ederken, 5 bin kişi ise ‘Bu vatan için kanımın son damlasına kadar varım’ köşesinde parmak izi vererek imza attı.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Halkımız Demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi açtığımız sergi konusunda da duyarlılığını gösterdi. Yaklaşık 25 bin kişi sergimizi gezerken, yaklaşık 5 bin kişi de “Bu vatan için kanımın son damlasına kadar varım” köşesinde parmak izi vererek, imza attı. Alınan parmak izleri ve imzaları bir kitap halinde getirerek önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımıza göndereceğiz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
Bu arada sergiyi gezen çok sayıda vatandaş duygularını anlatırken, sergide emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. ‘15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler fotoğraf sergisi’ her gün saat 10 ila 18 arasında vatandaşların ziyaretine açık kalacak.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190