Başkale’de yollu kapalı olan mahalleler ulaşıma açıldı.

-Van’ın Başkale ilçesinde karla mücadele çalışması bugün sona erdi. İran sınırındaki Başkale ilçesinin aylardır yolu kardan dolayı kapalı olan Yukarı Dallı ile Doyum Mahalle yolları öğlen saatlerinde ulaşıma açıldı.Türkiye’nin...

Başkale’de yollu kapalı olan mahalleler ulaşıma açıldı.

-Van’ın Başkale ilçesinde karla mücadele çalışması bugün sona erdi. İran sınırındaki Başkale ilçesinin aylardır yolu kardan dolayı kapalı olan Yukarı Dallı ile Doyum Mahalle yolları öğlen saatlerinde ulaşıma açıldı.

Türkiye’nin batısında denize girilirken, Van’ın Başkale ilçesine bağlı Yukarı Dallı ile Doyum mahalle yolu, yapılan karla mücadele çalışması sonucu bugün açılabildi. Van Büyükşehir Belediyesine bağlı Başkale Şantiye şefliği karla mücadele ekipleri, 2 günden beridir çalışma yürüttüğü ve ilçede 35 kilometre uzaklıktaki mahalle yolunda, zaman zaman 2 metreyi bulan kar kalınlığını temizlemekte büyük güçlük çekti. Yaklaşık 7 aydır kapalı olan 10 kilometrelik yolun büyük bir kısmında çığ tehlikesi bulunduğunu belirten Başkale Karla Mücadele ekipleri Şefi Ümit Aslan, "Zor şartlarda çalışma yürüttük. Çünkü çok riskli ve Başkale’nin en son mahalleleri olan Biz çığların düşmesini ve karların biraz daha erimesini bekledik. Son köy yolumuzu da açarak bu yılki karla mücadeleyi tamamladık" dedi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176