Bakan Yardımcısı Çiftci balık göçünü izledi

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Van ziyareti kapsamında Erciş’teki inci kefali balığının göçünü izledi.Deliçay kanyonu balık bendi mevkiinde inci kefali balığının göçünü hayranlıkla izleyen Bakan Yardımcısı...

Bakan Yardımcısı Çiftci balık göçünü izledi

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Van ziyareti kapsamında Erciş’teki inci kefali balığının göçünü izledi.

Deliçay kanyonu balık bendi mevkiinde inci kefali balığının göçünü hayranlıkla izleyen Bakan Yardımcısı Çiftci, "Bu şehrin çok önemli değerleri var. İnci kefali de bunlardan birisi. Bu değerlerin kıymetini bilirsek bir mana ifade eder. Bu değerin tanıtımını yapabilirsek dünyada önemli değerler arasında yer alabilir. Bir güzellik, bir zenginlik insanlarla paylaşıldıkça kıymet kazanır. İnci kefalinin bu muhteşem görsel şölenini tanıtmak için geçmişten bugüne gayret gösteriyoruz. Bu eşsiz görüntüyü daha fazla insana ulaştırabilelim, Erciş’in, Van’ın bu değerini daha geniş bir çevreye tanıtalım arzusuyla hareket ediyoruz. Girişimlerimiz sayesinde son yıllarda binlerce yerli ve yabancı turisti inci kefalinin bu mücadelesini izlemek üzere Erciş ilçemize çektik. İnşallah, bundan sonraki süreçte de bu zenginliğimizi, bu değerimizi daha geniş kitlelere ulaştıracağız, bölgemizde daha fazla turist göreceğiz” dedi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190