Boş doğal gaz (LNG) tankeri boğazı kapattı

Cezayir'den aldığı 57 bin metrik ton doğal gazı Marmara Ereğlisi'ndeki BOTAŞ tesislerine naklettikten sonra dönüş yapan 80 bin 654 groston ağırlığında ve 282 metre boyundaki...

Boş doğal gaz (LNG) tankeri boğazı kapattı

Boş doğal gaz (LNG) tankeri boğazı kapattı

'Cezayir' bandıralı 'Bachir Chihani' isimli boş doğal gaz tankeri boğazdan geçiş yaptı.

Alınan bilgiye göre, Cezayir'den aldığı 57 bin metrik ton doğal gazı Marmara Ereğlisi'ndeki BOTAŞ tesislerine naklettikten sonra dönüş yapan 80 bin 654 groston ağırlığında ve 282 metre boyundaki boş doğal gaz tankeri, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

'Botaş' ve 'Söndüren-10' isimli römorkörlerin refakat ettiği dev tankerin geçişi sırasında, boğaz, tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Boğaz trafiğinin tankerin boğazdan çıkış yapmasının ardından normale döneceği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet  INCE
Mehmet INCE - 10 yıl Önce

Bu tonajdaki bir tankere tek römorkör le eşlik etmek ne kadar mantıklıdır anlamış değilim bu cüsseye ait olan ataleti tek römorkör acil bir durumda karşılayabileceğine ben inanmıyorum.Kendimizimi kandırıyoruz ?

Sait  Sedir
Sait Sedir - 10 yıl Önce

'Botaş' ve 'Söndüren-10' isimli römorkörlerin refakat ettiği .....

arcadiahellas
arcadiahellas - 10 yıl Önce1.Bu gemi zaten haftada bir veya 15 günde bir çanakkale boğazından geçip marmara ereglisi botaş tesislerine cezayirden gaz getirmektedir.2.bu gemiye zaten 2 romorkör eşlik etmektedir.3.bu gemi her geçişinde bogaz tek yönlü olarak bogaz trafigine kapatılmaktadır.

4.BU GEMİ GEÇERKEN ALLAH GÖSTERMESİN PATLAMASI DURMUNDAN OLABİLECEKLERİ DÜŞÜNMEK BİLE KÖTÜ OLSA GEREK BUNUN İÇİN DAHA ÇOK ÖNLEM ALMAK GEREK BU VE BUNUN GİBİ TEHLİKELİ YÜK TAŞIYAN GEMİLERİMİZE VEYA BOGAZDAN GEÇEN YABANCI BAYRAKLI GEMİLERE DAHA ÇOK ÖNLEM VE DAHA TİTİZ DAVRANMAK DURUMUNDA OLMAK ZORUNDAYIZ..banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176