Boğaz'a ikinci tünelde rötar

Asya ile Avrupa'yı denizin altından bağlayacak lastik tekerlekli araçların geçebileceği yeni tüp tünel projesinin ihalesi, firmaların jeoteknik çalışmaları nedeniyle 2 ay ertelendi

Boğaz'a ikinci tünelde rötar

Boğaz'a ikinci tünelde rötar

Asya ile Avrupa'yı denizin altından bağlayacak lastik tekerlekli araçların geçebileceği yeni tüp tünel projesinin ihalesi, firmaların jeoteknik çalışmaları nedeniyle 2 ay ertelendi.

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Demiryolları, Limanlar, Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğünün (DLH) yürüttüğü projenin inşaat ihalesinde, 12 Haziran 2007 tarihinde tekliflerin alınacağı duyurulmuştu.

Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda firmanın ortak girişimler halinde ilgi gösterdiği ihalede, bazı firmalar Ulaştırma Bakanlığına altyapı çalışmalarını tamamlayamadıklarını bildirdi.

Bakanlık, üniversiteler ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün zemin etüt çalışmalarına ilave olarak yeni tüp tünelin güzergahında yapılacak jeoteknik çalışmaların ihaleye kadar tamamlanamayacağını gerekçe gösteren firmaların erteleme talebini makul buldu.

Kaynak: İnternetHaber

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176