Boğaz girişlerinde gemiler yığıldı

Yoğun sisden dolayı Bugün 16:01'de yeniden kapanan İstanbul Boğazında Kuzey ve Güney girişinde 200'e yakın gemi; İstanbul Boğazında trafiğin açılmasını bekliyor.

Boğaz girişlerinde gemiler yığıldı

BOĞAZ GİRİŞLERİNDE GEMİLER BEKLİYOR

Üç gündür yoğun sisten dolayı Türk Boğazlarında görüş mesafesinin düşmesinden dolayı aralıklarla kapatılan İstanbul ve Çanakkale Boğazlarında gemiler Kuzey ve Güney kesimlerinde bekletiliyor.

Marmara Bölgesinde yoğun sis bir taraftan şehir içi Deniz ulaşımını etkilerken diğer taraftan Türk Boğazlarından transit geçen gemilerin Boğaz girişlerinde beklemelerine sebeb oluyor.

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığından alınan bilgiye göre; Saat:19:00 itibariyle İstanbul Boğazı Kuzey girişinde (Karadeniz Girişi) 128 gemi; İstanbul Boğazı Güney girişinde (Marmara Denizi Girişi) ise 70 gemi beklemektedir.

Türk Boğazları Deniz Trafik Düzeni Tüzüğüne göre "Türk Boğazlarında seyir yapan gemilerde görüş mesafesi bir milin altına düştüğü zaman Boğaz trafiği tek yönlü olarak gemi trafiğine kapatılır. Eğer görüş mesafesi yarım milin altına düştüğü zamanda ise Boğaz Gemi Trafiğine çift yönlü olarak kapatılır"

KaptanHaber.com 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190