Dünya kıyamete ilerliyor

TEMA Vakfı Başkanı Nihat Gökyiğit, "İklim Raporu"nda yer alan verilerin dünyanın iklim kıyameti denilen noktaya doğru hızla ilerlediğini ifade etti.

Dünya kıyamete ilerliyor

TEMA: 'DÜNYA İKLİM KIYAMETİNE HIZLA İLERLİYOR'

Raporda, "Küresel ısınma da geri sayımın başladığı ve 10 yıl içinde geri dönülemez noktaya ulaşılabileceği", bu noktadan sonra kuraklık ve su kıtlığının meydana geleceği, ormanların yok olacağı, tarımda verimin büyük oranda düşeceği, denizlerin seviyesinin yükseleceği ve hastalıkların tırmanışa geçeceğinin belirtildiğini anımsatan Gökyiğit, araştırmaların dünyanın "iklim kıyameti" denilen noktaya doğru hızla ilerlediğini gösterdiğini kaydetti.

Gökyiğit, iklim değişikliği ve ekolojik sistemin bozulmasının en önemli sebebinin toprak, su gibi doğal varlıkların kendilerini yenilemeye fırsat vermeyecek hızda tahrip edilmesi ve kirletilmesi olduğunu belirtti.

Bilim adamlarının uyarılarının dikkate alınması gerektiğini vurgulayan Gökyiğit, yeşil örtünün tahribi ve karbon emisyonundaki artışın dünyanın başındaki iki önemli sorun olduğuna dikkat çekti ve 10 yıl içinde büyük değişiklikler yaşanabileceğinin açıkça görüldüğünü bildirdi.

Kaynak:Anadolu Ajansı-HaberX

DenizHaber.Com

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190