Kalkavan'ın Tavrı Yeni Değil

DTO Başkanı Metin Kalkavan; Ocak Ayı DTO Meclis toplantısında da "DEFAMED Yönetimindeki birkaç kişinin zihniyet devrimine ihtiyaçları var" demiş...

Kalkavan'ın Tavrı Yeni Değil

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan'ın denizcilik alanında faaliyet gösteren meslek örgütleri için bir televizyon kanalında söylediği ""Bunlar aynı okuldan TÜREMİŞ dernekler. Bunlar ufuksuz, bencil, dar görüşlü ve uzağı göremeyenler" şeklindeki sözleri denizcilik camiasında büyük yankı uyandırdı. DEFAMED Başkanı Atilla Kocataş; sitemizdeki köşesinde "Metin Kalkavan'a Açık Mektup" başlıklı bir yazı yayınladı.

DTO Başkanı Metin Kalkavan; Deniz Ticaret Odasında Ocak ayı içerisinde düzenlenen ve denizcilik eğitimi konusunun ağırlıklı olarak işlendiği Meclis Toplantısında da DEFAMED yöneticileri hakkında sert açıklamalar yapmış. Bu konuda yine DTO'nun yayın organı olan Deniz Ticareti Dergisi'nin Şubat sayısında yer alan haberi sunuyoruz:

Metin Kalkavan: "Bazı kimselerin zihniyet devrimine ihtiyacı var."

TBMM Eğitim, İmar ve Ulaştırma Komisyonu toplantısı hakında. bilgi veren Başkan Kalkavan, toplantıda, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği'nin (DEFAMED) aleyhte gayretlerine rağmen, denizcilik eğitimi veren özel kursların mezunlarına yüksek eğitim kurumlarınınkilerle aynî düzeyde 'yeterlik belgesi' verilmesi kararının çıktığını söyledi. Genelde denizcilik eğitimi veren kurslar ve özelde TÜDEV ekseninde gelişen mücadelelerinde DEFAMED'in tavrını, eğitimi engellemeye yönelik bulduğunu belirten Kalkavan, derneğin yönetimindeki birkaç kişinin zihniyet devrimine ihtiyacı olduğunu da vurguladı.

"Tüm Komisyon üyelerine gönderdikleri yazının son paragrafında bizleri ve çabamızı kast ederek; 'Bunun temelinde yatan ana gerçek; gemi adamı arzını, talebin çok üzerine çekerek ucuz işçi çalıştırma arzusundan kaynaklanmaktadır.' diyen bir zihniyet, her şey bir kenara, bizi bir menfaat çatışması içinde göstererek konuyu saptırmaktadır." diyen Metin Kalkavan, bu paragraftan anlaşıldığı kadarıyla DEFAMED'in, kendi mezunlarının maaşlarının düşmesinden ve işsiz kalmalarından endişe ettiğinin anlaşıldığını sözlerine ekledi.

(DenizHaber.Com)

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 14 yıl Önce

Bu tavır ve düşünceler ülkemizin deniz ticaret odası başkanı sıfatı ile olmayıp bir patron edasıdır diye düşünüyorum.Çünkü biz denizciler deniz ticaretinin bir parçası olmamıza rağmen maalesef deniz ticaret odamızda temsil edilmemekteyiz.Çünkü orası bir TÜSİAD veya MÜSİAD olarak çalışmaktadır.Bu talihsiz açıklama için tüm denizcilerden özür dilemelidir sn. patron kalkavan

DENİZ
DENİZ - 14 yıl Önce

Asıl zihniyet devrimine kendisinin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.Çünkü deniz ticaret odasını amaç ve hedefleri dışında kullanarak deniz ticaretine bir katkı sağlamayıp, sadece patronların amaç ve hedeflerine ulaşması uğruna çok başarılı çalışmalar yapmaktadır??? bu oda tüm denizcilerindir sadece patronların değil.Bu itibarla zihniyet devrimine kendisisnin acil ihtiyacı bulunmaktadır.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190