İhtisas Mahkemesi Bilirkişi Heyeti

Deniz Ticaret Odası; İstanbul'da kurulan Deniz İhtisas Mahkemesi için, Mahkemenin kriterleri doğrultusunda belirlenen 25 kişilik bilirkişi heyetini açıkladı.

İhtisas Mahkemesi Bilirkişi Heyeti

DENİZ İHTİSAS MAHKEMESİ BİLİRKİŞİ HEYETİ BELİRLENDİ

Deniz Ticaret Odası; İstanbul'da kurulan Denizcilik İhtisas Mahkemesi için; Mahkemenin kriterleri  doğrultusunda (Kaptan ve Mühendis kökenli)  belirlenen 25 kişilik bilirkişi heyetini açıkladı.

25 kişilik bilirkişi heyeti şu isimlerden oluştu:

Gemi İnşa Grubu: Erdinç YALÇINKAYA, Mehmet BAYIR, Celal ÇİÇEK, Can ÇİLMİ, Deniz KORÇAK, Mustafa DEMİRDÖĞEN, Kenan TORLAK.

Gemi Güverte ve Makina Grubu: Yusuf ANGIN, Erbil ÖZKAYA, Ömer ASMALI, Tevfik Ali BATUŞ, Özkan MEŞE, Saim SİVRİ, Saim OGUZÜLGEN, Fethi YAĞIZ, Salih ORAKCI, Behzat ESİNDUY, Murat IŞIKLI, Yılmaz DAĞCI, Ali Yaşar BİBER, Tulga ZENGİN, Hasan KÖSEM, A. Kadir OKAY, Ahmet ÖTKÜR, Kenan KANSU.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 14 yıl Önce

deniz ticaret odası bir patronlar kulübüdür. dolayısı ile onlarla ilgili davalarda da odanın belirleyeceği bilirkişilerin onların etkisinde olacağı kesindir. Bu nasıl şey anlayamıyorum? hiç kimse ve özellikle de hukukçular bunu göremiyorlar mı? sadece benim gibi bir vatandaşın mı bunu belirtmesi gerekiyor.

maruf kaymaz
maruf kaymaz - 14 yıl Önce

bilirkişinin tarafsız olması esastır.bu nedenledir ki hakimler hakkında uygulanan kurallar bilirkişiler hakkında da aynen geçerlidir.hakimin taraf olamayacağı nasıl muhakkak ise bilirkişide tarafsız kişiler veya kurumlar arasından seçilmelidir.deniz ticaret odasının üyeleri ve yönetiminin kimlerden oluştuğu malumdur.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190