Duayen YDO'lu Refik Akdoğan'dan YDO Ruhu Açıklaması

YDO Mezunu denizciliğimizin duayen kaptanlarından Müh. Kaptan. Refik Akdoğan, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan'ın "YDO Ruhundan Kurtulamıyoruz" şeklindeki sözlerine cevap verdi. Refik Akdoğan'ın Kalkavan'a , "YDO Ruhunu anlıyamamışsın" dediği sözleri şöyle: 

Duayen YDO'lu Refik Akdoğan'dan YDO Ruhu Açıklaması

YDO Mezunu denizciliğimizin duayen kaptanlarından Müh. Kaptan. Refik Akdoğan, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan'ın "YDO Ruhundan Kurtulamıyoruz" şeklindeki sözlerine cevap verdi. Refik Akdoğan'ın Kalkavan'a , "YDO Ruhunu anlıyamamışsın" dediği sözleri şöyle: 

Refik Akdoğan: "Sayın Metin Kalkavan bey iyi anlayamamış"

"YDO ruhunu ne yazık ki Sayın Metin Kalkavan bey iyi anlayamamış. O ruhu yalnız ydo mezunları değil rahmetli Kaşif Kalkavan, Haşim Mardin, Hacı İsmail Kaptanoğlu, Ziya Kalkavan, Nuri Cerrahoğlu  ve diğer armatörlar birlikte oluşturuyorlardı. Çünkü biz YDO mezunları ve armatörlerimiz bir aile idik. Şimdi Türk bayrağını bırakarak yabancı bayrak çekenler elbette bu ruhu anlayamazlar ve içinde olamazlar artık. YDO ruhu çok şükür şimdi İTÜ DF mezunlarında şahlanmış olarak devam etmektedir. O YDO ruhu yıllarca armatörlerimizin hurda gemilerini başarı ile yedi denizlerde  dolaştırmış ve dolaştırmaktadırlar. Allah selamet versin."

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Sever
Deniz Sever - 2 yıl Önce

Hay sizin YDO ruhunuza.... YDO diye diye Türk deniziciliğinin anasını ağlattınız hala Ydo ruhundan bahsediyorsunuz. Ne ruhu be kardeşim.Abi kardeş ayağına kdrolaşıp herkesin önünü kestiniz. Denizciliğin gelişmesine müsade etmediniz, kendinizden olmayanı korkunuzdan içinize bile sokmadınız. Bitti artık. Ruhuna El Fatiha.

Gemi İnşa Müh.
Gemi İnşa Müh. - 2 yıl Önce

Gemi inşa piyasasından ydo luları büyük oranda söktük çok şükür. darısı denizcilik sektörüne

Tuz ruhu
Tuz ruhu - 2 yıl Önce

Yabancı bayrak çekenler ydo ruhundan anlamaz diyorsunuz peki yabancı bayraklı gemide çalışan ydo'lular için de aynısını söyler mısınız? bu gün Deniz nakliyatın kaymağını yiyen YDO bizi kalkavan gibilerine muhtaç etti.

Arda Şahin
Arda Şahin - 2 yıl Önce

Neyin hurda gemisi .o senelerde Türk filosu yaş ortalaması çok daha geçti. Bir şey yazarken doğru yazin

Ali Kandıralı
Ali Kandıralı - 2 yıl Önce

Soru şu olmalı: Biz ne yaptık (yada yapmadık), bu kadar çok tepki çektik ? Yılların Deniz Ticaret Odası gitti başka bir üniversite kurdu ve münasebetler bu kadar gerildi ! Soruların cevapları Türk denizciliğinin nasıl daha iyiye güzele gideceğinin yolunu açacaktır.

T.C. Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C. Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 2 yıl Önce

O YDO RUHU BİZ YDO'LULARI ÖYLE BİR SARIP SARMALAMIŞDI Kİ SAYIN METİN KALKAVAN BEYİN BABASI OLAN RAHMETLİ KAŞİF KALKAVAN DAHİL HEPSİNİN DENİZ EHLİYETLERİ ALABİLMELERİ İÇİN ONLARA DERSLER VERDİK. ONLAR İÇİN DURUP DİNLENMEDEN KİTAPLAR YAZDIK. EMEKLİ İKRAMİYEMİ ALARAK BASTIRDIĞIM SÖZLÜKLERİ VE DİĞER KİTAPLARIMI PRATİKTEN OLSUN, BAHRİYEDEN OLSUN CAMİAMIZA KATILANLARIN YARARINA SUNDUK. O RUHLA RAHMETLİ ZİYA KALKAVANLA BİRLİKTE ŞİMDİKİ DENİZ TİCARET ODASININ KANUNU HAZIRLADIK. ARMATÖRLERE DANIŞMANLIKLAR YAPTIK AYAKTA DURMALARI, AÇIK DENİZLERE ÇIKMALARI İÇİN. KURTLU MERCİMEK VE NOHUT YİYEREK HURDA GEMİLERLE OKYANUSLARI AŞTIK DA GIKIMIZ ÇIKMADI YDO RUHU SAYESİNDE . VAR MI BÖYLE RUH SAHİBİ OLAN OKULLAR.YAŞA VAROL YDO. SONSUZA DEK YAŞA. ALLAH'IN SELAMETİ ÜSTÜNÜZDE OLSUN.BAZILARINA DA AKIL FİKİR VERSİN

T.C. Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C. Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 2 yıl Önce

İMEAK DTO SİVİL DENİZCİLERİN EĞİTİMİNE BAKSIN. FİLO HIZLA GRİ BÖLGEYE DOĞRU GİDİYOR. DENİZ LİSELİLERİN EĞİTİM EKSİKLERİ SAĞLANSIN. OKUL GEMİLERİ LAZIM.ONLAR SAĞLANSIN. BIRAKALIM RUHLARI. aLLAH SELAMET VERSİN. www.refikakdogan.com

armatör
armatör - 2 yıl Önce

Refik kaptan,

Eğer siz de bugün armatör olsaydınız, gemilerinize yabancı bayrak çekerdiniz.

Çünkü akıl var mantık var.

Bunu neden insanlar kabul etmek istemiyor anlamıyorum.

Kardeşim, dünyanın neresinde kaldı artık armatörün yaşadığı ülkenin bayrağını gemisine çekmesi ?

Armatörler gemilerine sadece mecbur kaldıklarında yabancı bayrak çekiyor artık, mesela gemisi kabotajda sefer yapıyorsa, mesela ülkesinin ordu ihalelerinde ordu yüklerini taşıyorsa (amerikan armatörleri amerikan bayrağını bundan dolayı çeker).

Neden bu konuda ısrarla ve anlamaz biçimde abuk sabuk iddialarda bulunuyorsunuz...


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176