DTO Komite Seçimi Tamamlandı

Deniz Ticaret Odası 6. Dönem Meslek Komitesi seçimleri tamamlandı. Tek liste halinde yapılan seçimlerde, Geçen dönem 35 olan Meslek Komiteleri bu dönem 40'a çıkarıldı.

DTO Komite Seçimi Tamamlandı

DTO MESLEK KOMİTE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

DTO binasında yapılan; Deniz Ticaret Odası 6. Dönem Organ seçimleri tamamlandı.

Deniz Ticaret Odası'na üye 780 kişinin oy kullandığı seçimlerde; Üyeler 40 Meslek grubundan 232 asil 232 yedek Meslek komite üyesini seçti.

Bu Meslek Gruplarının 7 üyeli olanlardan 3 üye,  5 Üye olan komitelerden ise 2 üye Meclis üyesi olarak, Deniz Ticaret Odası Meclisinde görev alacak.

Bu suretle Oda meclisinde görev yapacak 96 asil, 96 yedek Meclis üyesi 17 Mart 2005'te yapılacak olan Deniz Ticaret Odası Başkan ve Yönetim Kurulunu seçeçek.

Kalkavan:Muhalefetsiz Seçimin Tadı Yok

Konu ile ilgili DenizHaber'e açıklamada bulunan Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan "Tek liste halinde yapılan seçimlerin Türk Denizciliğine hayırlı olmasını" dileyen DTO Başkanı, seçimlerde muhalefetin olmamasına da değinerek; " Tek liste halinde yapılan seçimlerin ne tadı, nede tuzu var. Bundan sonraki seçimlerde demokrasinin işlemesi adına muhalefetin olması gerektiğini ve bundan sonraki seçimlerde karşımda aday olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

DTO'nun Meslek Komitesi Seçimlerinin; Türk Denizcilik Sektörüne hayırlı olmasını diliyoruz.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin Sayar
Fahrettin Sayar - 14 yıl Önce

Muhalefetin olmadığı tek 2 yer vardırkii..

1-) gerikalmış devletler..

2-) USA side aynı programı sadece insanlık açısından biraz farklı uygulayan 2 parti...halk alternatifini göremediği için % 50 düzeyinde seçime katılır....

demekki diğer % 50 seçime giren partilerden ya umutsuz..yada kazanacak bellidir..

kpt.alev tunç
kpt.alev tunç - 14 yıl Önce

5670 kişinin oy kullandığı yazılmış...keşke....hızlı habercilik konusunda gerçekten şapka çıkarılacak bir hızınız var ama haber içeriğini etkileyecek yanlışlar yapılmasın lütfen... ilk kez rekabetin olduğu geçen seçimlerde bile katılım %35 ler seviyesindeydi.. iyi çalışmalar dilerim.

DenizHaber
DenizHaber - 14 yıl Önce

Okuyucularımızın Dikkatine; sayın Alev Kaptanın uyarısından dolayı teşekkür ederiz. DTO seçimlerinde 780 kişi oy kullanmış; 738 oy geçerli sayılmış. Ancak tek liste olduğundan dolayı bu hatamızı düzeltmedik. Uyarınız için teşekkür ederiz...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190