'Denizcilik sektörünün yanında olmalıyız’

Güneş Sigorta Genel Müdürü Aycı tersane ve gemi inşa işlerine sektörün daha olumlu bakması gerektiğini söyledi.

'Denizcilik sektörünün yanında olmalıyız’

Denizcilik sektörünün yanında olmalıyız’

Güneş Sigorta Genel Müdürü Aycı tersane ve gemi inşa işlerine sektörün daha olumlu bakması gerektiğini söyledi.

Güneş Sigorta Genel Müdürü İlker Aycı, bu yıl içerisinde bazı branşları daha da öne çıkarmayı planladıklarını söyleyerek, tarım branşında yapılan ciddi yatırımlarla birlikte sağlık branşında da, üzerinde sıkça tartışılan ve riskli bir branş olan kaskoda da büyümenin süreceğini belirtti. Aycı şöyle devam etti: “Ülkemizde ciddi bir gemi inşa seferberliği başladı. Türkiye’de her geçen gün yeni tersaneler kuruluyor. Bu gelişmeleri takip ediyoruz. Armatörlerimiz filolarını gençleştiriyorlar. Yeni gemi inşa süreci başladı. Türkiye kendi navlun rakamlarını küçültmek ve filosunu gençleştirip genişletmek için adımlar atıyor. Artık tersane ve gemi inşa işlerine sektör ve reasürörlerimiz daha olumlu bakmak durumundalar. Onlar gelişirken yanında sigorta şirketleri olarak daha fazla olmanın gayreti içinde olmalıyız. Bankalarımız onlara güvenip kredi veriyorsa sigorta şirketlerimiz de güvenip makul şartlarda sigorta da yapabilmelidirler. Sigorta şirketlerini bu konularda birlik beraberlik içinde hareket etmeye davet ediyorum. Tek bir şirketin gemi inşa prosesini üstüne alması, treteler için yük olabilir ama koasüransla çok daha kolay yapılabilir bu sigortalar.”

Acenteye pazarlama desteği

İlker Aycı, Güneş Sigorta’nın acente ağırlıklı bir şirket olduğunu hatırlattı ve böyle olmaya devam edeceğinin altını çizdi. “Biz de önümüzdeki dönemlerde acentelerle ve müşterilerle aramızdaki bu zinciri tamamlayan iletişim ağını daha da güçlendireceğiz, bunun kalitesini daha da yükselteceğiz ve aynı zamanda acentelerimizin portföylerinin daha iyi yönetilmesi için onlara pazarlama desteği vereceğiz” diyen Aycı konuşmasına şöyle devam etti: “Kârlı alanlarda büyümeleri için kendilerine geri bildirimin her zaman olacağı bir biçimde hızlı ve dinamik bir iletişimi sağlayacağız. Yani acentelerimizle beraber büyüyeceğiz. Büyümenin ve gelişmenin sırlarından bir tanesinin bu olduğuna inanıyorum.”

Kaynak: VATAN Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa  KALKAVAN
Mustafa KALKAVAN - 12 yıl Önce

Türkiye'deki Yaşlı gemi sahiplerinin yaşadığı sigorta ile ilgili sorunlar giderilmeli.Malum milli tonajımızın büyük bir bölümü yirmi yaş üzeri gemiler.Ülkemizde,yerli tekne ve makine ve P&I sigorta yapacak sigorta şirketi maalesef yok.Biz yaşlı gemi sahipleri olarak gerekli çözümü ülkemizdeki acente temsilci yabancı kuruluşlarda arıyoruz.Neden bizim ülkemizde bu sigortaları yapacak kuruluşlar yok?Yabancı kuruluşlar bu tür sigortaları yapıyorlarda yerli kuruluşlar buna neden ilgi göstermiyor?Biz sigortamızın ve ödediğimiz primlerin sadece,kağıt üzerinde değil gerçek anlamda değer taşımasını istiyoruz.Sorunlarımızı veya haklarımızı yabancı ülkelerde değil,kendi ülkemizde aramak istiyoruz.Bu konunun ivedi olarak gündeme getirilmesi ve ilgili kurumların bu konuya çözüm getirmesini diliyoruz.Saygılarımla.Mustafa KALKAVAN

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176