Denizci Kalkavanlar karaya çıktı

Kalkavan'ın Beşiktaş Denizcilik, Asya Finans, Işık Sigorta ve İstanbul Memorial Hastanesi gibi şirketlerinin yönetimini devrettiği oğlu Refik Yavuz Kalkavan inşaat şirketi kurdu.

Denizci Kalkavanlar karaya çıktı

Denizci Kalkavanlar karaya çıktı
 
Ünlü armatör İhsan Kalkavan'ın eşi Münire Kalkavan ve Kalkavan'ın Beşiktaş Denizcilik, Asya Finans, Işık Sigorta ve İstanbul Memorial Hastanesi gibi şirketlerinin yönetimini devrettiği oğlu Refik Yavuz Kalkavan inşaat şirketi kurdu.

'Piyale İnşaat' adlı şirketin kurucuları arasında Kalkavan'ın ortağı armatör Çakmak Turgay'ın yanı sıra Yasemin Kalkavan, Celal Mete ve Metin Bener de yer aldı. 50 bin YTL sermayeli şirketin amaçları arasında, konusuyla ilgili ihalelere katılmak, taahhüt işleri yapmak, turistik tesis ve toplu konut inşa etmek de bulunuyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Çakmak Turgay oldu.

SERKAN ARMAN/Milliyet

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe Durmaz
Ayşe Durmaz - 12 yıl Önce

"kalkavan ailesi'nin trafik kazalarıyla ilgili yaşadığı dramatik olaylar, ihsan kalkavan'ın çin'de başına geldiği kadar değil. kalkavan ailesi bugüne kadar üç büyük trafik kazasında, baba ve iki kardeşi kurban verdi.bundan 27 yıl önce ihsan kalkavan'ın babası yusuf kalkavan mersin'den istanbul'a dönüş yolunda ağır bir trafik kazası geçirdi. aracı ihsan kalkavan'ın kardeşi bülent kalkavan kullanıyordu. bu kazada kalkavan kardeşler babalarını kaybetti. direksiyondaki bülent'in kazadan ağır yara almadan kurtulduğu biliniyor. 1978 yılındaki bu kaza kalkavan kardeşlerin hayatındaki ilk büyük dramdı.aradan 17 yıl geçti. bu kazadan canını kurtaran bülent kalkavan, 1995 yılında jipiyle bursa'dan istanbul'da dönmektedir. yolda karşı yönden gelen bir kamyonla çarpışan bülent kalkavan, bu kez kaderin önüne geçemiyor. bülent kalkavan'ın vefatıyla sonuçlanan bu kaza sonucu aile bir kez daha yıkılıyor.büyük abi de kurban

ancak kalkavanlar'ın acı kaderi bunlarla sınırlı değil. aileye yakın kaynaklar, kalkavan kardeşlerin en büyüğü, ingiltere'de yaşayan salih kalkavan'ın da londra'da geçirdiği ağır bir trafik kazası sonucu, ömrünün geri kalan kısmını sondayla geçirmek zorunda kaldığını hatırlatıyorlar."

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176