"Benim için DTO artık Bitmiştir"

DenizHaber'e özel açıklamada bulunan Kaptan Levent Akson; "Benim için Deniz Ticaret Odası artık bitmiştir. Hakarete uğradığım bir yere geri dönmem söz konusu değil" dedi.

"DTO çatısına geri dönmem asla söz konusu değil"

DenizHaber'e özel açıklamada bulunan Kaptan Levent Akson; "Benim için Deniz Ticaret Odası artık bitmiştir. Asla geri dönmeyi düşünmüyorum. Hakarete uğradığım bir yere geri dönmem söz konusu değildir" dedi.

Levent Akson; DTO Meclisi'ne katkıda bulunabilmek amacıyla davet üzerine katıldığını ancak Perşembe günü Mecliste karşılaşmış olduğu tutumu içine sindirebilmesinin mümkün olamayacağını söyledi.

DTO Meclis Başkanı Erol Yücel'den geri dönmesi yönünde bir telefon aldığını belirten Kaptan Levent Akson; "Kendisine de ifade ettim. DTO Benim için bitmiştir. Geri dönmem asla söz konusu değildir" dedi.

Kaptan Levent Akson; geçtiğimiz Perşembe günü yapılan Meclis Toplantısında meclis kürsüsünden bir konuşma yapmıştı. Akson  bu konuşmasında DTO'yu üniversite kurmaya kalktığı için eleştirmiş; "Armatör hizmet vermez, hizmet alır. Piyasada et bulunmazsa DTO Kasaplık mı yapacak?" demişti.

Akson'un sözleri üzerine DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan sert bir konuşma yapmış; Levent Akson için "Siz tarafsınız, dolgu malzemeyle konuşuyorsunuz, pozitif ayrımcılığın babasını yapıyorsunuz" ifadelerini kullanmıştı. DTO Başkanı Kalkavan’ın ardından söz alan Kapt. Levent Akson “Eğer demokratikçe düşüncelerimi açıklayamayacaksam yarın sabah DTO Meclis üyeliğinden istifa ederim”  demiş ve ertesi sabah da söylediği gibi istifasını vermişti.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan AÇIKGÖZ
Ramazan AÇIKGÖZ - 12 yıl Önce

DTO bir patronlar kulubü olarak hizmet vermemelidir.Hiç bir demokratik ülkede, deniz ticareti ile ilgili odalar, sadece patronlardan oluşan bir kulüp değildirler. Bu odamızda denizde kader birliği yapmış, DENİZ TİCARETİNİN neferleri ve DENİZ TİCARETİNİN olmazsa olmaz,bir parçası olan miço'sundan Kaptan'ına kadar, hangi temsilcileriyle DENİZ TİCARET ODASINDA temsil ediliyorlar? Maalesef bu DENİZ TİCARETİNİN olmazsa olmaz neferleri bu odada temsil edilmiyor. Buna olanak dahi vermeleri mümkün mü? İşte demokratik hak, işte DENİZ TİCARETİ ODASI. Dünya ülkelerindeki deniz ticaret odalarından güzel örnekleri alalım ve TÜRK denizciliğini dünyadaki hak ettiği yere getirelim.

Demokratik Haklarla el ele ve deniz gönül birliği içinde, sevgiyle kalın.

Ali Yıldırım
Ali Yıldırım - 12 yıl Önce

Yeni Üniversitelerle birlikte en az 5 tane daha Denizcilik Fakültesi kuruldu 1 tanede DTO kursun ne olacak..Tabiki DTO gemilerden topladığı yıllık 30 milyon dolara varan

paranın bir kısmını adil olarak Yeni kurulan fakültelere de

dağıtırsa ortaya bir sorun çıkmaz.Yoksa bu kavga artarak devam eder ve bundan da tüm camiamız

zarar görür...

- 12 yıl Önce

Güzelim kurumu yanlış hesap yüzünden mahvetmeyin!

Kısır çekişmeler DENİZCİLİK camiasına zararverir.DENİZ TİCARET ODASI KAMU TÜZEL KİŞİLİĞİNE HAİZ kurulmuş olsa da bazen bu statüden yoksun yönetilmek arzusuna terkedilmiştir.

- 12 yıl Önce

Kimi zengindir.Kimi fakir...

Kimi yaşlıdır.Kimi genç...

Kimi güzeldir.Kimi çirkin değil!Bakımsız.

Kimi sağduyu.Belki öbürü bulur orta yolu...

Yaşam hakkı en tabii;işte belki de tek doğru...

Bu kavga gürültü.Çizgilerimizi belirlemeliyiz.Yapabildiğimiz değil!

Yapmamız gerekenleri;görevlerimizi bilmeli...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176