AYSHIPS'in Modern Dökme Yük Gemisinin İlk Bloğu Havuzda

(Deniz Haber. Com) Aydın Deniz İşletmeciliği A.Ş.'nin (Ayships) işletmesine katacağı Sorsi isimli 64.000 tonluk modern dökme yük gemisinin ilk bloğu bugün itibariyle havuza konuldu. Tersane üst yönetimi, Astro Shipping, ClassNK'in yoğun katılımlarıyla düzenlenen seremonide, Ayships Genel Müdürü Burak Alkoç ve yeni inşaa denetim ekibi de törene iştirak ettiler. 

AYSHIPS'in Modern Dökme Yük Gemisinin İlk Bloğu Havuzda

AYSHIPS'in Modern Dökme Yük Gemisinin İlk Bloğu Havuzda

Aydın Deniz İşletmeciliği A.Ş.'nin (Ayships) işletmesine katacağı Sorsi isimli 64.000 tonluk modern dökme yük gemisinin ilk bloğu bugün itibariyle havuza konuldu. Tersane üst yönetimi, Astro Shipping, ClassNK'in yoğun katılımlarıyla düzenlenen seremonide, Ayships Genel Müdürü Burak Alkoç ve yeni inşaa denetim ekibi de törene iştirak ettiler. 

Sorsi gemisinin teslimi Eylül ayı içerisinde yapılacaktır. Bunun yanı sıra yeni inşaa denetimlerini sürdürdükleri diğer iki adet 64.000 tonluk geminin ise Kasım ayı sonunda teslim edilmeleri öngörülmektedir. 

Şu an itibariyle Ayships'in işletmesi altında 6 adet dökme yük gemisi bulunmaktadır. Geçen yıl başında Singapore'da Susesea Holdings Pte. Ltd. ile ticari aktivitelerini genişleterek global anlamda daha faz söz sahibi olmak, rol almak adına açtıkları ofislerine önümüzdeki ay Londra ofisi eklenecektir. 

Ayrıca yük anlaşmaları, kiralama, teknik işletme konularında faaliyet gösteren Susesea Holdings Pte. Ltd. ile emin adımlarla ilerleyen Ayships büyük bir fon kuruluşuyla birlikte hareket ederek yıl sonuna kadar işletmesine en az beş adet gemi daha katmayı hedeflemektedir. 

Denizciliği uzun soluklu olarak düşünen ve yaklaşık 45.000 çalışanı olan Turgut Aydın Holding'in gemi işletme firması olan Ayships, kadrosunu daha da genişleterek tecrübeli ekibiyle uluslararası arenada kısa sürede adından söz ettirmiş ve saygın bir yer edinmiştir. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
albatros1981
albatros1981 - 2 yıl Önce

Gemilerinde Turk personel istihdam eden Ayshipsin yeni gemileri hayirli olsun

Hayrettin
Hayrettin - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun

Denizci
Denizci - 2 yıl Önce

Tebrikler Ayships

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176