Arkas Line, Moritanya’dan donmuş balık taşıyor

Arkas Line Moritanya’dan tum Akdeniz ve Karadeniz limanlarına soğutmalı (reefer) konteynerlerle donmuş balık taşıması yapmaya başladı.

Arkas Line, Moritanya’dan donmuş balık taşıyor

Arkas Line, Moritanya’dan donmuş balık taşıyor

Arkas Line balık cenneti olarak anılan Kuzeybatı Afrika ülkesi Moritanya’dan tum Akdeniz ve Karadeniz limanlarına soğutmalı (reefer) konteynerlerle donmuş balık taşıması yapmaya başladı.

Ekonomisi balıkçılılık ve madenciliğe dayanan Moritanya’da yıllık balık üretimi 650 bin ton olarak gerçekleşiyor ve üretimin yüzde 90’ı ihraç ediliyor. Arkas Line yenilikçi hizmet anlayışı ile Nouadhibou (Moritanya) ve Dakhla (Fas) limanlarından tüm Akdenize ve Karadeniz limanlarına soğutmalı konteyner ile balık taşımalarına başladı. Arkas Line ihracatçılardan gelen talep üzerine başlattığı yeni servisinin ilk yüklerini Moritanya’nın Nouadhibou limanından alarak Las Palmas, Algeciras ve İstanbul (Marport) aktarmalı olarak 35 günde Odessa’ya ulaştırdı.

Arkas Line’ın konteyner parkında 3 bin 262 adet 40’lık reefer bulunuyor. Özellikle reefer filosu, balık gibi ürünleri hızlı ve güvenilir şekilde taşımak için en önemli avantajlardan biri. Soğutmalı (reefer) konteynerler -30 ile +30 derece arasında 0,1C hassasiyette ısı kontrolü yapabiliyor, nem sensörü ile nem kontrolü ve havalandırma menfezi ile yükün optimum şartlarda taşınabilmesi için taze hava sağlayabiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

1980 yılında Altınel-1 balıkçı gemisiyle Karadeniz'de avladığım 18 ton kalkan balığını gemide çok taze bir şekilde dondurduktan son İstanbul'da balık satanlara satmak istediğimizde balıçılar biz donmuş balık satmayız deyince balıklar ellerimizde kalmıştı. Şimdi artık yavaş yavaş donmuş balık yemeye alışıyoruz.
Allah selamet versin. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190