Türk Armatörler 2. Elde Hareketlendi

Bir süredir 2. el piyasasında alım anlamında sesi soluğu çıkmayan Türk armatörler geçtiğimiz hafta 2 dökmeci satın alımına imza attılar.

Türk Armatörler 2. Elde Hareketlendi

Bir süredir 2. el piyasasında alım anlamında sesi soluğu çıkmayan Türk armatörler geçtiğimiz hafta 2 dökmeci satın alımına imza attılar.

Gemilerden birincisi M/V Ocean Belle adlı handysize dökme yük gemisi. Nisbeten orta yaşlı hatta Türk armatörlerin son dönemde satın aldıkları gemilere bakılırsa genç sayılanilecek gemi 1999 yılında Japonya'nın Saiki tersanesinde inşa edilmiş. 5 ambarlı gemi 171 metre uzunluğunda ve 27 metre genişliğinde. Japon armatörlük şirketi Star Bulk Carrier'in filosunda olan gemi daha önce hiç el değiştirmemiş. Gemi, ismi açıklanmayan Türk armatöre 10 Milyon ABD Doları bedelle satıldı.

Türk Armatörlerin geçtiğimiz hafta satın aldığı 2. gemi de yine Japonya'dan. M/V Balsa 71 adlı gemi de 1999 yılında inşa edilmiş. Geminin inşa yeri Japon Sasebo tersanesi. 2014 Mart'ında special sörvey ve kuru havuzu bulunan gemi 2 adet 15,5 tonluk kreyne sahip. 106 metre uzunluğundaki geminin deadweight kapasitesi 6687 ton. Gemi, ismi henüz açıklanmayan Türk armatöre 3,1 milyon dolar bedelle satıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri sandıkçı
sabri sandıkçı - 7 yıl Önce

hayırlı osun herıkı gemıye hayırlıseferler bol kazaçlar dılerım ınşallah türkbayraği çkerler

murat
murat - 7 yıl Önce

gemileri kimlerin aldıgı konusunda açıklama göremedim. bilen var mı?

ARDA ŞAHİN
ARDA ŞAHİN - 7 yıl Önce

PİYASALAR KENDİNİ TOPARLAMA EVRESİNE GİRDİ,KOSTERCİLİĞİ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR ,BİRAZ DAHA SABIR ,HURDA FİATLARI ARTMAYA BAŞLADI,BEDAVAYA HAMALLIK YAPMAYIN.

- 7 yıl Önce

küçük tonaj hareketli .

YAKITÇI
YAKITÇI - 7 yıl Önce

HANI NERDE NERDE

- 7 yıl Önce

eger hareket dedıgınız bu ise, demek ki önümüzdeki günler çok kötü geçecek.

- 7 yıl Önce

ya bu yabancı armatörler de hiç işi bilmiyorlar. gemileri bizim Türk armatörlere satıyorlar. Bizimkiler işi biliyor !!!!! :)

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176