'LORD NELSON' Türk armatöre satıldı

1984 yılında Japonya'da inşa edilen 37.705 DWT'luk dökme yük gemisi Lord Nelson; 4,3 milyon $ bedelle ismi açıklanmayan Türk armatöre satıldı.

'LORD NELSON' Türk armatöre satıldı

1984 yılında Japonya'da inşa edilen 37.705 DWT'luk dökme yük gemisi Lord Nelson; 4,3 milyon $ bedelle ismi açıklanmayan Türk armatöre satıldı.

5 ambarı bulunan geminin 4 adet her biri 25 tonluk yük kreyni bulunuyorç

Gemi Atina merkezli armatörlük şirketi British Bulkers'e aitti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Birkan Yamaner
Birkan Yamaner - 7 yıl Önce

Sevgili Ahmmet kardesim, armatorun senin kadar akli yok, senin gibi ileriyi de goremiyor ve karaya gidecek gemiye 4,3 mil usd para veriyor oyle mi ? Ayrica calisacak personele Allah kolaylik versin diyecegine en az 25 kisiye daha istihdam yaratan armatore tesekkur etmen daha dogru olur diye dusunuyorum...

Eğri oturan Kaptan
Eğri oturan Kaptan - 7 yıl Önce

Geminin alınması ve Türk gemisi sıfatı kazanmış olması güzel fakat ilk yoruma katılmamak elde değil... Umarız armatörümüz kısa zamanda yatırımının karşılığını alır ve çalışanları da yıpranmadan görev yapar..Not: Denize denizden bakmak ile karadan bakmak arasındaki farkı bilmek lazım.... İkinci yorum cok enteresan olmus.. Tamam Allah denizde calısana kolaylık vermesin.. Bizlere iş verdiği icin ve 25 kişiye istihdam sagladığı için armatörümüz varolsun , sagolsun , Allah başımızdan eksik etmesin... Oldu mu?

Ahmet Alaçam
Ahmet Alaçam - 7 yıl Önce

Yeni gemi aldık diye seviniyozdur muhakkak ama 28 yaşındaki gemiyi türklerden başka kimse para vermez Japonlara göre bir demir parçasının deniz üstündeki ömrü 10 yıldır ona göre düşünün artık bu gemi kimbilir nerede karaya gider onu Allah bilir...Şimdiden çalışaçak personele Allah kolaylık versin....

denizci
denizci - 7 yıl Önce

emiroglu denizcilik aldi galiba, fatih sultan mehmet oldu gemi ismi

ahmet cavit gur
ahmet cavit gur - 7 yıl Önce

turk denizciligine ve armatorune hayirli ugurlu olsun.

eger ``special survey`` ini yeni gecirmisse pek uygun bir bedelle alinmis demektir.

piyasa insALLAH kisa zamanda daha iyi olur ve navlunlar yukselir.

4 veya 5 uzak dogu seferi ile gemi alimi icin odenen bedel kazanilir.

yeni bir ekmek kapisi ve istihdam imkani saglayan armatoru tebrik ederim.

geminin yeni adina layik hizmetler yapmasini dilerim.

armatör
armatör - 7 yıl Önce

Yeni armatörüne hayırlı uğurlu olsun.Allah daha büyüklerini ve gençlerini borçsuz harçsız nasip etsin.Geminin gerçekten de çok iyi pir psc performansı var.Son 3 psc'nin biri Amerika'da Boston'da US Coast Guard'dan.Bi önceki İspanya Cadiz'de.Ondan önceki de Hollanda Rotterdam'da.VE BU SAYDIKLARIMIZIN TAMAMI (US COAST GUARD DAHİL) 0 ''SIFIR'' EKSİKLE GEÇİLMİŞ.Kolay iş değil bu tonaj bir gemi için.Tebrik ederiz. Umarız aynı kondisyonda işleyip MEMLEKETİMİZE DÖVİZ KAZANDIRMAYA DEVAM EDER.UNUTMAYINIZ;BU GEMİ YABANCI BAYRAKTA DA ÇALIŞSA, HİNTLİ FİLİPİNLİ MÜRETTEBAT DA ÇALIŞTIRILSA, BÜTÜN NAVLUNLARI ÜLKEMİZ BANKALARINA GELECEK VE BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BURADA HARCANACAK !!

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176