Gitta Oldendorff ve Chaconia Türk Armatöre

Geçtiğimiz hafta 2. el S&P piyasasında Türk alıcılar yine hareketliydi. Gitta Oldendorff 14,1 milyon dolara, Chaconia 17 milyon dolara Türk armatörler tarafından satın alındı.

Gitta Oldendorff ve Chaconia Türk Armatöre
 
 
 
Türk armatöre geçen gemilerden Gitta OLdendorff, 177 metre boyunda handysize dökme yük gemisi. 31.603 DWT'luk gemi 2005 yılında Japonya'nın Saiki tersanesinde inşa edilmiş, yeni sayılabilecek bir gemi. 4 adet 30 tonluk kreyni bulunan geminin özel sörvey ve havuz tarihi ise 2015 yılının Temmuz ayı. 14,1 milyon dolar gibi uygun bir fiyatla satılan geminin hangi Türk armatöre satıldığı henüz belli olmadı. 
 
 
Geçtiğimiz hafta Türk armatörlerce satın alınan diğer gemi ise 1990 yılında Almanya'nın Bolewerf tersanesinde inşa edilmiş olan Chaconia adlı Belçika bayraklı 160 metre uzunluğundaki  LPG tanker.  27.509 DWT'luk tanker 2015 yılının Nisan ayında havuzlanması gerekiyor. Tanker, 17 milyon dolar bedelle ismi tarafımızdan henüz belirlenemeyen Türk armatöre satıldı. 
 
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri sandıkçı
sabri sandıkçı - 7 yıl Önce

kımlerın aldığinı bılıyorsunuz fakat bılmemezlıkten gelıyorsunuz umarım tükbayraği çekerler

- 7 yıl ÖnceALAN TÜRKLERİ BİLMİYORSUNUZ AMA TÜRKLERİN ALDIĞINI BİLİYORSUNUZ,

PEKİ NASIL ??

KAYNAKÇI

- 7 yıl Önce

Bazen gemi satışlarında alıcının ismi açıklanmaz ama satış raporlarında alıcı türk alıcı olarak gözükür.haberi yapanlarda büyük ihtimalle bu raporları haber kaynağı olarak kullandığı için alıcıların ismini bilmeyip sadece türk olduğunu biliyordur.

- 7 yıl Önce


Haberi yapan kim?? Denizhaber ..

Habere kaynak olan rapor hangisi, Denizhaber neden kaynağını saklı tutuyor ???Biz Royalmar dan aliyoruz, onlardan bu bilgileri nereden aliyor hiçbir fikrimiz yok... demek bu kadar zor mu?Fitter

CAN ÖZTÜRK
CAN ÖZTÜRK - 7 yıl Önce

KARDEŞİM KİMİN ALDIĞI ÇOK MU ÖNEMLİ VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN. DEVAMI GELSİN İNŞAALLAH.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176