Baltık Navlun Endeksi Rekora Doymuyor

Önceki gün tarihindeki en büyük günlük düşüşünü gören Baltık Dry Navlun Endeksi, bir gün sonrasında rekorunu tazeledi. 6472 puandan kapanan endekste günlük kayıp %6.41 oldu.

Baltık Navlun Endeksi Rekora Doymuyor

Baltık Endeksi Rekora Doymuyor

Önceki gün tarihindeki en büyük günlük düşüşünü gören Baltık Dry  Navlun Endeksi,  bir gün sonrasında rekorunu tazeledi. Baltık Dry Endeks, dün de serbest düşüşüne devam etti, önceki günkü 421 puanlık günlük tarihi rekorunu tarihe gömerek  443 puan daha düştü,  6472 puandan kapanan endekste günlük kayıp %6.41 oldu.

Rekor düşüşler olsa da endeks henüz 1 yıl önceki seviyesinden oldukça yukarıda. Ancak bu serbest düşüş devam ederse 2007 yılı  başı seviyeleri birkaç gün içerisinde görülebilir.

Uzmanlar, bu düşüşün henüz belirleyici bir trend olup olmadığının belli olmadığını söylüyorlar. Denizcilik şirket hisselerindeki düşüşü alım fırsatı olarak gören uzmanlar da bulunuyor.

Lazard Capital Markets Başkan yardımcısı Urs Dür de bu uzmanlardan birisi. Urs Dür; hisse fiyatlarındaki düşüşten ABD ekonomisindeki yavaşlamayı sorumlu tutmanın abartı olduğunu söyleyerek, aklı selimin geri gelmesi kaçınılmazdır dedi.

Dür, piyasada oluşan hisse fiyatlarını “mükemmel bir alım fırsatı” olarak niteledi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Broker Cem
Broker Cem - 11 yıl Önce

Amerika'da beklenen resesyon gerçekleşirse o zaman görün siz düşüşü. Bu kadar afaki navlunlar yeter, artık olması gereken yere gelmeli.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176