Yeni Müsteşar Merak Ediliyor

İsmet Yılmaz'ın ayrılmasından sonra kimin müsteşar olacağı denizcilik sektöründe merak konusu. En güçlü adaylar Barış Tozar ve Hasan Naiboğlu.

Yeni Müsteşar Merak Ediliyor

Yeni Müsteşar Merak Ediliyor

İsmet Yılmaz'ın ayrılmasından sonra kimin müsteşar olacağı denizcilik sektöründe merak konusu. En güçlü adaylar Barış Tozar ve Hasan Naiboğlu.

Denizcilik Sektörü, merakla yeni Müsteşarını bekliyor. Büyük başarılara imza atan denizcilik sektörünün son beş yılının altında imzası olan en önemli kişilerden İsmet Yılmaz'ın aynı başarıya muhtaç Türk Turizmini de benzer şekilde atağa kaldırmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı'na getirilmesinden sonra; Denizciliğin kazandığı ivmeyi devam ettirecek ve bayrağı daha da yukarılara taşıyacak yeni denizcilik müsteşarının ismini sektör merakla bekliyor.

Denizcilik Müsteşarı'nın kim olacağını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım belirleyecek. Yıldırım'ın müsteşarın adını henüz hiç kimseye açıklama yapmadığı biliniyor. Ancak sektör içerisinde Müsteşar olması muhtemel olarak Barış Tozar'ın ve Müsteşar Vekili Hasan Naiboğlu'nun adları geçiyor.

Barış Tozar: Başarılı ve yenilikçi bir bürokrat ve kaptan

Müsteşarlık için ismi geçenlerden Kaptan Barış Tozar, en son yürüttüğü Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle kendi isteğiyle ayrılmıştı. Halen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın danışmanlığı görevini de yürüten Barış Tozar geçmişte Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevindeki başarılarıyla da hatırlanıyor. Genel MÜdürlüğü döneminde sektörle ve sivil toplum kuruluşlarıyla başarılı bir koordinasyon kuran ve Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nin mevzuat alt yapısıyla ve yapılanmasıyla dünyadaki örneklerine uygun başarılı bir şekilde faaliyete geçmesini sağlayan Barış Tozar, yenilikçi ve kararlı çalışmasıyla tanınıyor. Barış Tozar'ın bu nitelikleriyle ve kendisinin de uzman bir denizci olması niteliğiyle sektörün sorunlarına çözümler üretebileceği değerlendiriliyor. Ancak Barış Tozar'ın sağlık sorunları nedeniyle verilebilecek bir görevden affını isteme ihtimali de bulunuyor.

Hasan Naiboğlu: Sektörü bilen,sektörün içinden bir isim

İsmet Yılmaz'ın Ulaştırma Bakanlığı'nı yürüttüğü dönemde Denizcilik Müsteşarlığı görevini yürüten Hasan Naiboğlu; daha önce Ulaştırma Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü görevinde bulunmuştu. Hasan Naiboğlu'nun sektörün sorunlarını bilen ve sektörün içinden gelen bir kişi olması nedeniyle Denizcilik Müsteşarı olması halinde sektöre yararlı olacağı değerlendiriliyor.

Kim olursa olsun sektör kazanacak

Denizcilik Müsteşarı Barış Tozar veya Hasan Naiboğlu  olması halinde sektörün bunu pozitif karşılaması bekleniyor. Ancak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın sektörde sayılması ve sevilmesi nedeniyle, kendisinin layık göreceği bir başka ismin de sektörde olumlu karşılanacağı yine sektör içerisinde yapılan değerlendirmeler arasında.

 DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET  HAKAN
AHMET HAKAN - 11 yıl Önce

DENİZCİLİK CAMİASI OLARAK YENİ MÜSTEŞARIN, DONANIMLI,TECRÜBELİ VE LİYAKAT SAHİBİ BİRİSİ OLMASINI ARZU EDİYORUZ.SITKI BEYİN MÜSTEŞAR OLARAK GÖRMEYİ ÇOK İSTERİZ BU CAMİANIN KAZANCI OLUR.SITKI BEY YADA GERÇEKTEN EN AZ SITKI BEY KADAR BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP DONANIMLI VE BU GÖREVİ LAYIKIYLA YAPACAK BİR İSİM VAR İSE ODA,

SAYIN AHMET GÜCELDİR..

ali kaptan
ali kaptan - 11 yıl Önce

BU İŞLERE GÖNÜL VERMİŞ BÜROKRAT KAPTAN OLMASI TERCİH EDİLMELİ

ozturk uludag
ozturk uludag - 11 yıl Önce

BENIM DUSUNCEM BU KOLTUGU CAMIA ICINDE CALISMIS VE CAMIA SORUNLARINI EN IYI BILEN YENILIKCI VE IDEALIST BIRI OLMASI BENIM AKLIMDA OLAN ISIMLER CEMALETTIN SEVLI VEYA OZKAN POYRAZDIR.

SAYGILAR

Ergun Citlak
Ergun Citlak - 11 yıl Önce

Ben de cogunlugun belirttigi gibi, akademisyen kaptan sayin Ozkan Poyraz'in bu makama getirilmesinin Turk Denizciligi adina daha olumlu olacagi kanaatini tasiyanlardanim.

Kapt.Ergun Citlak

DENİZ EROĞLU
DENİZ EROĞLU - 11 yıl Önce

TABİİ TÜM ZİKREDİLEN İSİMLER ÇOK KIYMETLİ.ANCAK HEM DENİZ KÖKENİ İLE MESLEKTEN GELMESİ, HEMDE AYRICA HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNU OLMASI HAMZA BEYİ BİR ADIM DAHA ÖNE ÇIKARMAKTADIR...BUNLA BERABER SAYIN AHMET GÜCEL'DE O MAKAMI DOLDURACAK BİR KİŞİLİKTİR.SAYGILARIMLA

DENİZ TEMİZ
DENİZ TEMİZ - 11 yıl Önce

OBJEKTİF VERİLERİN OLUŞMASI İÇİN TÜM YORUMLARI YAYINLAYINSAYGILARIMLA

avni tozar
avni tozar - 10 yıl Önce

barış tozar vts bogazlardan güvenli,emniyetli şekilde gecişin mimarlarındandır.29042009çanakkale

TAMER REİS
TAMER REİS - 9 yıl Önce

seçimle gelen seçimle gider san naiboğlu atama ile geldi naıl geldi? nasıl gider bilinmez..


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176