STÖ Başkanları; DTO ile sulh yaptı

Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Yücel, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ile DTO Başkanı Metin Kalkavan'ı biraraya getirerek sorunları çözdü.

STÖ Başkanları; DTO ile sulh yaptı

SEKTÖRÜN MEKTEPLİLERİ DTO İLE SULH YAPTI

Sektörün Omurgasını oluşturan Sivil Toplum Örgütleri, Eğitim yasa tasarısından dolayı araları açık olan, DTO Başkanı Metin Kalkavan ile özel yemekte bir araya geldiler.

7 Haziran Salı günü günü; Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Yücel’in yemek davetine icabet eden, Defamed Başkanı Atilla Kocataş, Vakıf Başkanı İlker Meşe, Gemimo Başkanı Süleyman Savaş, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Timur İldeniz ve Uzak yol Kaptanlar Derneği Başkanı Can Kıraç katıldı.

DTO Meclis Başkanı Erol Yücel’in Büyük klüpte verdiği yemeğe katılan, Başkanların dışında Halim Mete ve DTO Yönetim Kurulu üyesi Alev Tunç ve Erkan Dereli hazır bulundu.

Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan’ın, DenizHaber.Com’da yazılan yazılardan dolayı rahatsızlığını belirtmesi geceye damgasını vurdu.

Özellikle DEFAMED Başkanı Atilla Kocataş’ın DenizHaber’de yayınlanan “Metin Kalkavan’a Açık Mektup” yazısını eleştiren DTO Başkanı “Ben Deniz Ticaret Odası’nın Başkanı’yım. Denizcilik Müsteşarlığının hazırladığı tasarıda muhatap ben oluyorum ve beni DenizHaber’de eleştiriyorsunuz bu haksızlıktır” diyerek Atilla Kocataş’a yüklendi.

Erkan Dereli’nin organize ettiği ve Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Yücel’in Büyük Klüpte verdiği yemekte, Metin Kalkavan’ın DenizHaber.Com’a karşı takındığı tavır başkanlar tarafından hayretle karşılandı.

Toplantıyı Organize eden Erkan Dereli’nin; STÖ Başkanlarına “Böyle haber sitelerini muhatap almayalım. Bu tip siteler sektörümüze zarar veriyor” diyerek sadece objektif habercilik adına STÖ'lerin görüşlerini sayfalarına taşımış olan DenizHaber.Com'u hedef alması, vefasızlık olarak değerlendirildi.

Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Yücel’in aralarındaki sorunu çözme adına hadiselere objektif bakışı yemeğe katılanlar tarafından takdir edildi.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Savaş
Süleyman Savaş - 14 yıl Önce

Sayın İlgili,

Katılımcı bir anlayışla, sektör bütünlüğünü sağlamaya yönelik bu tür toplantıların kamuoyuna sunulurken azami dikkatin gösterilmesi gerekir, diye düşünüyorum.

Saygılarımla,Süleyman Savaş

TMMOB,

Gemi Makineleri

İşletme Mühendisleri Odası

Yön. Kurulu Başkanı

Yılmaz  Kaptan
Yılmaz Kaptan - 14 yıl Önce

DTO Başkanı sayın Metin kalkavan'ın “Ben Deniz Ticaret Odası’nın Başkanı’yım. Denizcilik Müsteşarlığının hazırladığı tasarıda muhatap ben oluyorum ve beni DenizHaber’de eleştiriyorsunuz bu haksızlıktır” diyerek, kendilerinin sahibi olduklarını sağır sultanın bile duyduğu tasarıyı Müsteşarlığın üzerine yıkmaya çalışmasını etik olarak doğru bulmuyorum.

İdama giden Temel'in son dileğini soranlara "Bu bağa bi ders olsun" demesi gibi ilgili bütün kesimlerin bu neticeden bir ders ve vazife çıkarmalarını umuyor ve diliyorum.Bu ders alacaklara Sayın Denizhaber haber editörleri de dahildir. Habercilik yaparken, brirleri rahatsız olacak diye aldırmadan sivil toplum örgütlerinin sesini duyuralım derken kimyasal tepkimeye giren iyot gibi açıkta kaldılar.

mert kayalar
mert kayalar - 14 yıl Önce

stö denilince denizcilikte sadece adı gecenler mi var? baska stö lar yokmu?burası dükalık mı?nerde yasıyoruz?denizcilikte sizmisiniz borazan başı.hepinizi kınıyorum.yazıklar olsun almış olduğunuz eğitime.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190