Müsteşarlık İtalya'yı dize getirdi

15 Martta İtalya'nın Ravenna Limanı'nda PSC memurları tarafından kasıtlı olarak tutulan BOLKAR isimli geminin DETAINED kaydı Müsteşarlığın devreye girmesi ile kaldırıldı.

Müsteşarlık İtalya'yı dize getirdi

Geçen hafta içerisinde İtalya'nın Ravenna Limanı'nda PSC müfettişleri tarafından art niyetle tutulan Namar Denizcilik'e ait BOLKAR isimli Türk bayraklı geminin DETAINED kaydı, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü'nün devreye girmesi ile kaldırıldı.

Konu ile ilgili DenizHaber.Com'a açıklamada bulunan Namar Denizcilik yetkilisi Sedat Başak, geminin 15 Mart'ta Ravenna Limanı'nda tutulma işleminin art niyetli olduğunu belirterek şunları kaydetti;

"Şirketimize ait BOLKAR isimli gemi 15 Mart tarihinde İtalya'nın Ravenna Limanı'na yanaştı. Aynı gün İtalya PSC yetkililerini bizzat kendimiz davet ederek gemide kontrol yapılmasını istedik. Gemiye kontrole gelen PSC müfettişleri alakasız bir şekilde art niyetli olarak geminin DETAINED kaydı düştüler. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü'nün devreye girmesi ile birlikte, geminin Paris Memorandumundaki DETAINED kaydının kaldırılması sağlandı. Bu konuda büyük katkı sağlayan Denizcilik Müsteşarlığı yetkililerine teşekkür ederiz" dedi.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
yener  dandin
yener dandin - 13 yıl Önce

Deficiencies :

- Life saving appliances , Inflatable liferafts

- Mooring arrangements (ILO 147), Ropes and wires

yukarıdaki nedenlerden geminin tutulduğu görünüyor acaba italyan PSC uzmanları hangi nedenlerden dolayı bu haksız uygulamayı yaptı açıklarsanız diğer türk gemilerininde bu konu hakkında hazırlıklı olabilecekleri kanaatindeyimkolay gelsin...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190