M/T ECE'nin batış görüntüleri

Manş Denizi'nde çatışma sonucu batan Aksay Denizciliğe ait Marshall bayraklı M/T ECE'nin battığı anki görüntüler SKY News TV'de yayınlandı. Görüntüler için tıklayınız.

M/T ECE'nin batış görüntüleri

Sammy Ofer'in İsrail merkezli şirketi OFER BROTHERS bünyesinde olan Aksay Denizciliğe ait, M/T ECE isimli kimyasal madde taşıyan tankerin, önceki gün Malta bandıralı bir yük gemisiyle çarpışarak batması sonucu Manş Denizi'nde kirliliğe neden olduğu açıklandı.

Fransız denizcilik yetkilileri, Türk şirketi Aksay Denizcilik'e ait Ece adlı kimyasal madde taşıyan geminin batmasının ardından Fransız ve İngiliz denizcilik makamlarının Manş Denizi'nin bazı kesimlerinde akaryakıt kirliliği tespit ettiklerini belirttiler.

Fransız makamları, buna karşılık Fransa'nın Cherbourg kenti açıklarında taşıdığı 10 bin ton fosforik asitle 70 metre derinliğe batan Türk gemisindeki yükte bir kimyasal kirlilik belirlenmediğini kaydettiler.

Yetkililer, Manş Denizi'nde ciddi bir kimyasal kirlilik beklenmediğini, asit fosforik maddesinin deniz suyuyla çabucak çözüneceğini ifade ettiler.

Buna karşılık, çevre koruma dernekleri, asit fosforiğin yüksek yoğunluklu tehlikeli bir madde olduğunu ve gemi batığının yüzlerce metre çevresindeki bitki ve hayvan örtüsünü yakacağını savundular.

Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü de Türk gemisinin batışını doğrulayarak, Marshall Adaları bayraklı Ece isimli gemi ile Malta bayraklı yük gemisinin yabancı olmaları nedeniyle Türk Denizcilik İdaresi ile herhangi bir bağının bulunmadığı belirtmişti.

Açıklamada, geminin kaptanı dahil 17'si Türk, 5'i Filipinli toplam 22 kişi olan tüm personelin kurtarıldığı, sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedilmişti.

(Ofer Brothers'a bünyesindeki Aksay Denizciliğe ait M/T ECE isimli kimyasal tankerin batış görüntüleri için alttaki linke tıklayınız)

//www.sky.com/shared/videoasx/0,,tanker_1230-31200-bb,00.asx

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
KIVANC PAPUR
KIVANC PAPUR - 13 yıl Önce

Aksay sirketine alindiginda gemiye ilk

katilan personel icinde olan biriyim ve

bu haberi duydugumda cok uzuldum, ancak

can kaybinin olmamasi ve personelin iyi

olmasi sevindirici , allah bizleri bu

tip kazalardan korusun, basta ece gemisi

personeli ve aksay denizcilik olmak uzere

tum camiamiza buyuk gecmisler olsun.M.Kivanc PAPUR - EKUP DENIZCILIK

Gv 2000

www.ekup.com.tr

Tolga  HATUNOGLU
Tolga HATUNOGLU - 13 yıl Önce

Tüm mürettebata ve şirketimize yaşamış olduğu bu talihsiz kazadan dolayı geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

SELMAN ÖZBAY
SELMAN ÖZBAY - 13 yıl Önce

M/T ECE.yi.ispanyanın.la corunya kentinten gemiyi ilk aldıgımızda baya bi ürkmüştükçok iş var diye ama sonra gemiden ayrılmak çok zor gelmişti ve müteakip seferler nasip oldu çalışmak

şimdi kendi işimizi gücümüzü kurmuş hayatla ugraşırken bu haberi okuyunca

sanki ordaki arkadaşlarımla aynı şeyleri onlarla yaşadım tekrar verilmiş sadakaları varmış allah hepsini çoluk çocuklarına bagışlamış.ve yüce ALLAHIM tüm denizcileri sevdiklerine bagışlar.

aksay şirketine ve nezdinde çalışan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

murat alpdoğan
murat alpdoğan - 13 yıl Önce

gemideki tüm arkadaşlara ve aksay ailesine geçmiş olsun

Omer GAYIR
Omer GAYIR - 13 yıl Önce

Ben de M/T ECE'de calismistim daha once... Haberi duydugumda cok uzuldum... M/T ECE personeline, AKSAY ailesine ve tum camiamiza gecmis olsun... Bir daha benzer olaylarin yasanmamasi dilegimle... Allah Selamet Versin!...Omer GAYIR Gv.1998

Gemlik Liman Baskanligi

cemil turan
cemil turan - 13 yıl Önce

Bende ece de eski calismis zabit olarak, haberi duyunca cok uzuldum. camiamıza cok gecmisler olsun.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190