Kılavuzlukta Sözleşme Tamam

Türkiye Denizciler Sendikası ile TÜHİS arasında görüş birliğine varıldı. Toplu sözleşme ile kılavuz kaptanlara %10'luk genel zammın üzerine brüt 1160 YTL zam yapıldı.

Kılavuzlukta Sözleşme Tamam

Kılavuzlukta Sözleşme Tamam

Türkiye Denizciler Sendikası ile TÜHİS arasında görüş birliğine varıldı. Toplu sözleşme ile kılavuz kaptanlara %10'luk genel zammın üzerine brüt 1160 YTL ilave zam yapıldı.

Artış genelde %25'lik bir zam anlamına geliyor.

DenizHaber.Com

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Göz
Ramazan Göz - 12 yıl ÖnceDoğurduğu yükümlülükleri yerine getiremeyen kişilerin özgürlüklerine, "alıkoyma" derecesinde bir kısıtlama getirilemeyen hukuki muameledir

Hukuk önünde geçerliliginin olması için iki şartın olmaması gereken kagıttır.

1 muvazaa

2 hata , hile , korkutmaiş bu şartlar oluşturulup yapılan sözleşmeler gecersizdir.Aralarında ruh akdi olanlar için lafı edilmeyecek hukuki müessesedir.günlerden bir gün tuncel kurtiz, ses tiyatrosu'nda şeyh bedrettin oynamak istiyor. ferhan şensoy "hay hay" diyor. lâkin kurtiz'in içi rahat etmiyor. "yazılı hâle getirelim" diyor "anlaşmamızı". derdi -ferhan şensoy'un deyimiyle- kaç para kira vereceği. ısrar ediyor. şensoy ertesi güne hazırlıyor sözleşmeyi. iki maddeden mürekkep :madde 1/tuncel kurtiz ses tiyatrosu'nda pazartesi günleri oynayacaktır.

madde 2/ anlaşmazlık halinde tuncel kurtiz ve ferhan şensoy dövüşürler.

Yesari Hayat
Yesari Hayat - 12 yıl Önce

kendi kendisinin ürettiğini zannettiği şeyleri istemekten ziyade birey toplumsal değerler bütününden farklı bir çerçeve çizmiştir ve özgürleşmeye çalışmaktadır. bir anlamda yaban bir hayatı olduğunu söylemek mümkün, umarsızca günlerini geçiren ve düzeni yok sayan, hatta düzenin kendisine çıkardığı engelleri ortadan kaldırmaya çalışarak fazladan zaman harcayan ve aslında kendi kendine de sıradan olmaya çalışan biridir. istediği; handikaplarıyla mücadele ettiği topluma efendi olmak değil, kendi başına buyruk ve kendisine efendi olabilmektir.

muhafazakarlaşmış egemenler tarafından hiç de hoş görülmez, çünkü başına buyruk hatta aylak bir birey tehlikelidir toplumsal düzenin işleyişi açısından ve demir parmaklıklar olan norm ağlarıyla kuşatılıverir, etiketlenir. tüm çoğulcu erdemlerden uzak olduğu için tuhaf, sakıncalı hatta bazen de acınasıdır, patalojik bir vakadır daha da iddialı bir ifadeyle. duygularını sorgulatmaz, düşüncelerini her zaman paylaşmaz ve bildiğini düşündüğü çizgiden pek sapmaz. kendi kılavuzluğunda yanılır, bu yanılgılardan öğrenir. maslow un ihtiyaçlar hiyerarşisinde ilk iki basamaktan öteye gitmeyen kişi genellikle de toplumsal kıyafetleri umursamadığından "gibi görünme" hastalığından en azından uzaktır.

Kemal Çizmeci
Kemal Çizmeci - 12 yıl Önce

Sendikanın, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü ile 1 Ocak 2007’den itibaren devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taraflar anlaşmaya vardı.Toplu iş sözleşmesi hükümlerine göre, bu yıl için 140 YTL’den az olmamak üzere yüzde 10 zam yapıldı.İkinci yılın birinci ve ikinci 6 ayları için ise ücretlerde yüzde 3’er artış olacak.Römorkör ve pilot motoru çalışanları için gemi başına ‘seyir dilimi’ adı altında yeni bir dilim getirildi.Kılavuz kaptanların pilotaj dilimi yüzde 30 ile yüzde 100’e varan oranlarda artırıldı.Buna göre, kamu toplu sözleşmesindeki yüzde 10’luk artışla 13 YTL olması gereken en düşük dilim 23 YTL’ye, 198 YTL olması gereken en yüksek dilim 250 YTL’ye çıktı.Kılavuz kaptanlara ayrıca net 400 YTL risk primi verilecek.Ücretler ve sosyal haklardaki yeni düzenlemelerle işe yeni başlayan bir kılavuz kaptanın net ücreti 4 bin YTL’den 5 bin 500 YTL’nin üzerine çıktı.

Vedat ATASOY
Vedat ATASOY - 12 yıl Önce

Kılavuzlukta sözleşme TAMAM.Evet çalışanlar kazandı sendikamız son derece mücadele verdi.Düşünüyorumda bu kadar yoğun bir çapa ve mücadele içinde olduklarından sanırım KAMAROT ları unutuverdiler.Canları sağ olsun.Bu dünyanın öbür tarafı da var.Orada nasıl hesap verecekler.Yoksa bu KAMAROT lar hiç mi çalışmıyor.Hiç bir şey alamadıklarına göre demek çalışmıyorlar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176