Kılavuz Kaptan Haberine Tekzip

Akşam Gazetesinde yayınlanan "Kılavuz Kaptanlardan Beyaz Rüşvet" haberi mahkeme kararı ile tekzip edildi. Tekzip metni Akşam Gazetesinde de yayınlandı.

Kılavuz Kaptan Haberine Tekzip

Kılavuz Kaptanları hedef alan yalan haberi mahkeme tekzip etti

Akşam Gazetesinde yayınlanan "Kılavuz Kaptanlardan Beyaz Rüşvet" haberi mahkeme kararı ile tekzip edildi. Tekzip metni Akşam Gazetesinde de yayınlandı.

Akşam Gazetesinde Recep Canbolat imzası ile yayınlanan "Kılavuz Kaptanlardan Beyaz Rüşvet" manşetli haber, Üsküdar 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2007/1094 Sayılı kararı ile tekzip edildi.

Kararda; "Kişilerin suçluluğu mahkemelerin verdiği kesinleşmiş kararları ile sabit olur. Haber kişilik haklarına ağır saldırı niteliği taşımaktadır" denildi.

Böylelikle haberi yapan, gazetecilik ile ilgili herhangi bir belgesi veya basın kartı bulunmayan şahsın "İnsanların kişilik haklarına ağır saldırıda bulunan" bir kişi olduğu "mahkeme kararı" ile tescil edildi.

Haberle ilgili düzeltme/tekzip yazısı Akşam Gazetesinde yayınlandı.

Zeytinburnu Cumhuriyet Savcılığı, haberi yapana ve yayınlayana ceza davası açtı

Aynı haberle ilgili olarak ayrıca; Zeytinburnu Cumhuriyet Savcılığı soruşturmasını tamamlayarak suç oluştuğu savıyla sözkonusu haberi yapan ve yayınlayanlar hakkında Zeytinburnu 2. Asliye Ceza Mahkemesinde 2007/402 esas sayısı ile ceza davası açtı.

Tazminat davaları açıldı

Mahkeme kararı ile sabit görülen kişilik haklarına ağır saldırı konusunda tazminat davalarının da açılmış olduğu öğrenildi.

 

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
aybike yanar
aybike yanar - 12 yıl Önce

boğazlarımızın selameti için kimi zaman hayatları pahasınada olsa görevlerini en iyi şekilde yapan kılvuz kaptanlarımızı haber malzemesi yapan zihniyeti kınıyorum.. haberden çıkardığım tek sonuçta ''KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DER....''

Gürhan  Tok
Gürhan Tok - 12 yıl Önce

Akşamın haberini çeşitli haber siteleri günlerce vermişti. Tekzibini sadece denizhaber veriyor. Denizhaber denizciliğimizin doğru-dürüst tek sitesi olduğunu gösterdi. Tebrikler. Diğerlerini ve neden sektörde olduklarını zaten biliyoruz. Suretleriyle belliler zaten.

Tahir Dinç
Tahir Dinç - 12 yıl Önce

21 şubat 2005

Recep c.

ulaştırma bakanlığı'nın basın danışmanıdır. bir ara ntv'de sonra da star tv'de yayınlanan seyir defteri adlı programın yapımcısıdır. öte yandan akşam gazetesi'nde denizcilik ile ilgili yazılar yazmaktadır. kıyı emniyeti ve gemi kurtarma işletmeleri genel müdürlüğü'nün de uzun süre basın danışmanlığını yapmış, fakat eski genel müdür kpt. barış tozar'ın ulaştırma bakanlığı müsteşar yardımcısı olmasının ardından bu görevinden ayrılmıştır.

Bu adamı kılavuz kaptanlara karşı kullanan cemaate

yazıklar olsun.Kılavuz Kaptanların kazandığı her kuruş para helaldir.Bunu medya malzemesi yapanların burunlarından fitil

fitil gelecektir.

Oğuz Haksever
Oğuz Haksever - 12 yıl Önce

Gece gündüz Türk Boğazlarının ve İstanbul'un güvenliği için canları pahasına çalışan kılavuz kaptanlara saldırmayı vazife edinmiş bir iki cüdama yazıklar olsun.

Hasan Tahsin
Hasan Tahsin - 12 yıl Önce

şişman düşüşe geçtimi temcit pilavı gibi kılavuz kaptanlara çamur atıyor.nerelerden nerelere danışmanlık bitti tv bitti basın bitti internette 57 kişiyle yerlerde sürünüyor bakmayın siz kendi yazılarına yapıştırdığı 3800 lü okunma sayılarına.okunmuyorsan sitende

kurumahmutu bile izinsiz kullanıyorsan bul bir sahipsiz emekçi grubu yapıştır çamuru arada bir pişir tekrar sun

okuyanlarada sektörel destekçilerinede yazıklar olsun.

Allah bu sektörü bu şişmandan kurtarsın.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176