Fakülteye niyet, TÜDEV'e kısmet

Bir süre önce alınan ve DTO yönetimi tarafından önceleri Denizcilik Fakültesi'ne bağışlanacağı söylenen arsalar, söz verildiği yere gitmedi.

Fakülteye niyet, TÜDEV'e kısmet

Fakülteye niyet, TÜDEV'e kısmet

Deniz Ticaret Odası’nın Türk Denizcilik Üniversitesi kurma çalışmaları ivme kazandı. Bir süre önce alınan ve DTO yönetimi tarafından Türk Deniz Eğitim Vakfı’na (TÜDEV) bağışlanacağı söylenen arsalar, daha önce açıklandığı gibi Denizcilik Fakültesi'ne değil TÜDEV’e bağışlandı.

DTO Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Kartal, DTO’nun nisan ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, arsaların dökümünü yaparak üyelerden bağış için yetki istedi. Kartal şöyle konuştu: “TÜDEV'in kullanımına tahsis edilen fakat DTO’nun mülkiyetinde olan muhtelif arsalar var. Bunlar, DTO’nun fonlarıyla satın alındı. Tuzla’da TÜDEV’in bulunduğu 5680 m2 arsa, ikincisi geçen sene alınan TÜDEV’in yanındaki 2750 m2’lik arsa. Ocakta karar verilip alınan  20500 m2’lik altı parselden oluşan arsa var.  Bir arsa da TÜDEV’in karşısında olan 5600 m2’lik arsa. Bu arsanın yüzde 60-65’inin tapusu DTO’nun mülkiyetinde. TÜDEV’in mal varlığını güçlendirmek amacıyla bu arsaları TÜDEV’e bağışlamak için yetki istiyoruz. Yönetim kurulunda karar aldığımız yeni bir arsa alımı daha var bu da TÜDEV’in arkasında olan 1480 m2’lik arsa. 379 milyar YTL ile almaya karar verdik” diye konuştu. Konuşmaların ardından yapılan oylamada, 5600 metrekarelik arsa haricindeki tüm arsaların TÜDEV’e bağışlanmasına karar verildi.

Alıntı : Lojiport www.lojiport.com.tr

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melih Can ÇARKÇI
Melih Can ÇARKÇI - 12 yıl Önce

Türk deniz eğitim vakfı adına hayırlısı olmasını diliyorum..İnşallah üniversitede olursa tudev'in ve türk denizciliğinin dahada günden güne önem kazanacağını düşünüyorum....HAYIRLISI OLSUN..

m.gençer
m.gençer - 12 yıl Önce

tudev her gecen gun buyuyecek ve bu alemın yanı denızcılık alemının bır numarası olacaktır bundan suphesı olan varmı zaten su andakı durum da onu gosterıyor herkese ve tudev camıasına hayırlı olsun eyvallah

ZIM
ZIM - 12 yıl Önce

temeli olmayan bişiy nasıl büyüyebilir!

Anıl Yılmaz
Anıl Yılmaz - 12 yıl Öncezira, ''gençlerimiz okusun, adam olsun'' diye yanıp tutuşan zengin kişi, eğer gerçekten samimi ise, okul yapmak için harcadığı parayla

deli gibi yatırım yapıp tek bir üniversite açarak, okula girebilen küçük bir azınlığı sevindirmek ve devlet üniversitelerine kıyasla avantajlı mezunlar vermek yerine, yapmak istediği ''yardımı'' adam gibi yapsındır.

önce gidip Türkiyedeki okulları modernize etsin, eğitim kalitesini yükseltsindir. laboratuarı olmayan okula laboratuar kursundur.hatta, madem kar güdülmeyen bir davranıştır, okul açıp öğrenci bekleyeceğine, kalkınmamış bölgelere ücretsiz kurslar açsındır, eğitimdeki fırsat eşitsizliğine darbe vursun dur.zira, bir okul yapmak için gerekli parayla, onlarca okul modernize edilip, binlerce öğrenciye hizmet götürülebilir, zaten işadamları verimlilik açısından bunları hepimizden daha iyi hesaplayabilir.eğitime asıl destek budur, ve böyle işlere imza atan bir çok kişi vardır. ama onların adı, üniversiteleri olmadığı için, tüm toplum tarafından şükranla anılmaz. Kahraman baba mertebelerine ulaşmaz.ama, yok, ben holdinglerime yönetici, gemilerime adam yetiştireyim, sosyo ekonomik düzeyi yüksek aile çocuklarını bağrıma basayım, aradan sıyrılan yoksul ama zeki öğrencileri kapayım amacı güdülüyorsa,

''milletin gözüne şirin görüneyim'',

''vicdan istimnası yapayım'' ,

''cümle alem beni parmakla göstersin, saygıyla ansın'' gibi karışık duygular besleniyorsa, gerekli bir hadisedir...

- 12 yıl Önce

Öss de barajı zorgeçmiş bir kişiyle sen fakülteliyi nasıl karşılaştırabilirsinki. Zaten 2 yılda gerekli eğitimi alamzsın neden bahsediyosun. Kaldıki öğrenme kapasiten buna elverişli değil. Allah akıl fikir versin. Fakülte yönetiminede sabır ve göz versin nediim.

- 12 yıl Önce

dunyanın bır numarsımı olcak .valla hayırlı olsunda .utopyalara kapılmayalım.yawas osun arkadaslar vatana mıllete hayırlı olur ınsallh

kaptan
kaptan - 12 yıl Önce

su en alttaki arkadasa ozel notumdur...

sunu merak ediyorum , diger yorumdakı arkadasında dediği gibi , oss barajını ancak gecebilen , ve okuldan verilen ve kendi urettıklerı gazla kendini denizci olmaya layık gören arkadas ve arkadaslar . dogrudur ekol, akademi, ve meslek lıseleri içerisinde 1. olabilirsiniz ama yorumlarınızı zıkrederken , universiteleri (ki sektöre kıymettar kimseleri yetistirmis ve yetistirmekte ve de turk denizciliğinin ilerlemesi ve gelismesi için gün be gün emek harcamaktadır onlar)hariç tutunuzz.

arif koç
arif koç - 12 yıl Önce

haber DTO nun satın alıp TÜDEV e bagısladığı veya bagıslayacagı arsalarla ilgili bir haber.fakat yorumları okudugum da arkadasın teki haberi tamamen saptırıp konuyu Tüdev ile fakülte arasındaki anlaşmazlıklara getirmiş.

Tüdev öğrencisi için KAPASİTENİZ YETMEZ diyen arkadaşın okudugu haberi neresinden anladıgı tartışılır bir konu.kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş güzel kardeşim.senin için rahat olsun.


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176