Ereğli Limanı savaş alanına döndü

Necati Kalkavan'a ait olan Türk Bayraklı 158 metre boyundaki LİPARİT isimli kuru yük gemisi Ereğli Limanını savaş alanına çevirdi. Yüzlerce ton cevher denize döküldü.

Ereğli Limanı savaş alanına döndü

EREĞLİ LİMANI SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Necati Kalkavan sahibi olduğu Akça Deniz Nakliyat ve Ticaret A.Ş'ye kayıtlı olan Türk Bayraklı 158 metre boyundaki LİPARİT isimli kuru yük gemisi ERDEMİR'e ait iskeledeki kargo vinçlerine çarpması sonucu Ereğli Limanını savaş alanına çevirdi. İki büyük kreyn ve yüzlerce ton cevher denize döküldü.

Kazaya sebebiyet veren LİPARİT isimli kuru yük gremisi cevher alıp limanden ayrılırken, iskeledeki iki büyük vinçe çarpmasından dolayı dev vinçlerin denize doğru düşmesine neden oldu. Vinçlerde bulunan operatör Tayfun Göktaş(30)  kabinde sıkışması sonucu hayatını kaybetti.

Denize devrilen 2 vinçle birlikte vinç platformu ve cevher taşıyan bantlar da suya devrildi. DenizHaber'in yetkililerden aldığı bilgiye göre; Kazada denize düşen ve ismi belirlenemeyen bir kişinin kayıp olduğu ifade edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait kurtarma ekipleri nefes almayı zorlaştıran yoğun cevher küründen dolayı kurtarma çalışmalarını zorlukla sürdürüyorlar.

Bununla beraber denize düşen tonlarca işlenmemiş demir cevheri deniz altındaki görüş mesafesini engellediğinden dolayı denizaltı kurtarma çalışmaları bir süreliğine ertelendi.

Gelişmeler DenizHaber'de

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176