Bir Kaza Daha Ucuz Atlatıldı

İstanbul Boğazından geçmek isteyen Rez adlı Panama bayraklı tanker, makine arızası yapınca acil demirlemek zorunda kaldı. Haberleşme hatlarında hasar var.

Bir Kaza Daha  Ucuz Atlatıldı

BOĞAZDA BİR KAZA DAHA UCUZ ATLATILDI

İstanbul Boğazından geçmek isteyen Rez adlı Panama bayraklı tanker, makine arızası yapınca acil demirlemek zorunda kaldı. Haberleşme hatlarında hasar var.

Poti'den yüklediği Azmat yükünü İzmit'e götüren Rez adlı Panama bandıralı 90 Metre boyundaki kimyasal tanker; İstanbul Boğazına girdikten hemen sonra dün gece 01:30 sıralarında Rumelikavağı önlerinde arızalandı.

Ana makinesi ve jeneratörleri arızalanan ve tamamen kararan gemi Dikilikaya önlerinde sahile çarpacakken acil demirleyerek durabildi.

Geminin kablo sahasında demirlerdiği ve haberleşme kablolarına zarar verdiği bildiriliyor.

Makinelerini tamir eden gemi kılavuz kaptan eşliğinde sabah 10:00 sularında Büyükdere önlerinde demirletildi.

(DenizHaber.Com Özel)

YORUM EKLE
YORUMLAR
tolga günay
tolga günay - 14 yıl Önce

oncelikle tum Rez personeline gecmis olsun dileklerimi gonderiyorum.tabiki once emniyet,önlem, fakat birbirimize destek olmadigimiz surece bu sektorde birlik beraberlikte olmaz.murat  birecik
murat birecik - 14 yıl Önce

pes doğrusu...nerede vetting? nerede failure mode analysis? nerede take me home'lar?sub-standart tankerlerin istanbul boğazından geçişine izin vermemeliyiz!şükürler olsun ki, hem sayın binali yıldırım hem de sayın barış tozar bu sorunu çözecek ilme ve dirayete sahip

kişiler.saygılarımla

murat birecik

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190