Bir Kaptan'ın İsyanı (!)

M/T Ottaman Nobilty'nin Kaptanı Giray Türker İzmit Körfezindeki rekabetten dolayı, İzmit Liman Başkanlığına dilekçe ile başvurarak rahatsızlığını dile getirdi.

Bir Kaptan'ın İsyanı (!)

BİR KAPTAN'IN İSYANI (!)

M/T Ottaman Nobilty'nin Kaptanı Giray Türker İzmit Körfezindeki rekabetten dolayı, İzmit Liman Başkanlığına dilekçe ile başvurarak rahatsızlığını dile getirdi.

Giray Kaptan'ın Şikayet Dilekçesi şöyle:

İZMİT LİMAN BAŞKANLIĞINA

"Uzun yıllar 100 bin ton üzerindeki petrol tankerlerinde çalışan ve sık sık İzmit Körfezine giren bir gemi kaptanı olarak bir yılı aşkın süredir, İzmit Körfezinde yaşanan traji-komik bir o kadar da tehlikeli olaylar beni bu satırları yazmaya itti. Kendi yaşadıklarım ve maruz kaldığım tehlikeleri tekrar anlatarak konuyu bireyselleştirmek istemiyorum.

Dünyanın hiç bir liman yada dar su yolunda olmayan bir uygulama ile İzmit Körfezinde iki ayrı şirket tarafından pilotaj hizmeti verilmektedir. Malesef bu iki şirket arasında hiç bir iletişim bulunmamakta, aynı anda biri yanaşma manevrası yaparken, diğeri aynı rıhtımdan gemi kaldırabilmektedir. Tankerler arasında olası bir sürtünmenin dahi ne tür facialara neden olabileceği hepimizin malumudur. Pilotaj hizmetlerinde yaşanan bu çarpıklığın düzeltilmesi için uğraş vermek, ben ülkemi, doğayı, yeşili seviyorum diyen her bireyin imkanları dahilinde en aslı görevlerinden biri olmalıdır. Aksi takdirde bizden sonraki kuşaklara bırakabileceğimiz akvaryumdaki bir kaç balık ve saksıdaki çiçekten başka mirasımız kalmayabilir. Gerek otoritelerin gerekse tüm halkımızın dikkatine çok büyük facialara neden olabilecek çarpık uygulamaya çekerek, yaşanan bu başıboşluğa bir disiplin getirebilmek, emniyetle bir körfez ve çağdaş bir Türkiye yaratabilmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz."

C.Giray Türker

M/T Ottoman Nobility Kaptanı

(DenizHaber.Com)

YORUM EKLE
YORUMLAR
özden  ada
özden ada - 14 yıl Önce

Giray Kaptan'ın, Körfez'deki kanayan yarayı gündeme getirmiş olması nedeniyle kutluyorum..Aynı rahatsızlığı duyan diğer kaptanlara örnek olmasını dilerim.KPT.ÖZDEN ADA (71)

meriç kırıcı
meriç kırıcı - 14 yıl Önce

DENİZCİLİK YÜKSEK OKULU 1. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.. İZMİT KÖRFEZİNDEKİ İKİ BAŞLILIGI HERKES GİBİ BİZLERDE BİLİYORUZ..ÜÇ BEŞ KURUŞ YÜZÜNDEN MEYDANA GELECEK OLASI BİR ÇATIŞMAYI NE DEKAŞ NEDE MED MARİNE KARŞILIYABİLİR.. SAYGILARIMLA

Turgay Şen
Turgay Şen - 14 yıl Önce

Yetki yasası çıkan müsteşarlık danıştayın üzerindemi,körfezdeki vurdum duymazlığı kim çözecek,kötü bir kazamı insan ölümümü kim,hangi devlet kendi kuralı ile çelişki yaşayabilir.Bu olup bitenlaerden acaba BAŞBAKANIMIZIN haberi varmı Yoksa bazı milletin vekilleri bunu engelliyormu.Acentalar bari bu işi siz çözün çünkü şu anda siz iş verensiniz.Onlar olmazsa sizde iş yapamazsınız

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190