Altınova'da yeni bir Tuzla kuruluyor

Arkas, İçdaş, Beşiktaş gibi önde gelen denizcilik şirketlerin hissedarı olduğu Altınova Tersaneciler Birliği, Yalova Altınova bölgesinde tersane alanı oluşturuyor.

Altınova'da yeni bir Tuzla kuruluyor

ALTINOVA'DA YENİ BİR TUZLA KURULUYOR

Arkas, İçdaş (Bayram Aslan), Beşiktaş (İhsan Kalkavan) gibi önde gelen denizcilik şirketlerin hissedarı olduğu Altınova Tersaneciler Birliği , Yalova Altınova bölgesinde 4.5 km sahil şeridinde dolgu yapmak süretiyle tersane bölgesi oluşturuyor.

Başlangıç olarak 150 milyon dolar tersane altyapı yatırımı yapmayı taahüt eden birlik, 40 adet çok modern tersane ile senede ortalama 150 gemi inşaa etmeyi, 500 gemiyi tamir etmeyi ve ihracat ağırlıklı toplam 3.5 milyar dolarlık üretim yapmayı öngörüyor.

2006 yılında üretime geçmesi planlanan tersanelerin başlangıç olarak direk 2000 ve dolaylı olarak 5000 kişiye istihdam yaratacağı bildiriliyor.

Altınova Tersaneciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan "gerekli izinlerin % 90 tamamlandığını ve tersane inşaatının Temmuz ayında başlayacağını" söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan; "ileri teknoloji ve altyapı ile kuracağımız tersaneler ile Türkiyenin gemi inşaa ve tamir kapasitesini 2 katına çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
eraslan kıdık
eraslan kıdık - 14 yıl Önce

Marmaranın güneyinde bir canlılık sözkonusu,kuzey tamamen sanayiye doymuş durumda,işsizliğe çare olacağına eminim.Çoğu kişiye ekmek kapısı açılacak,Emeği geçen herkese teşekkürler.

Yavuz Kalkavan
Yavuz Kalkavan - 14 yıl Önce

Avrupanın senede 10 milyar Euro küçük

yeni gemi inşaa talebi var. Ekonominin

en durgun zamanlarında bile son 15 senede bu taleb 6 milyar Euronun altına düşmemiş. Türk Tersaneleri kapasitelerini artırdığı takdirde Avrupa küçük gemi inşaa pazarından 3 katı 4 katı pay alması daha değerli gemiler ( off-shore , yolcu gemisi ) üretmesi mümkün

hakan hiyamlı
hakan hiyamlı - 14 yıl Önce

bu proje 2 senedir konuşuluyor. bütün bölge yatırımın gerçekleşmesini bekliyor

Sebahattin ASLAN
Sebahattin ASLAN - 13 yıl Önce

Altınova kurulacak tersaneler bölgedeki işsizliği ortadan kaldıracak çok önemli bir adımdır.Devletten hiç maddi katkı talep edilmeden yapılacak tersaneler Türk girişimcisinin eseri olacaktır.

birol yalçınkaya
birol yalçınkaya - 13 yıl Önce

yatırım yapıldı .yalova için onemli yatırımlar ülke için .ama birileri köstek olmak istiyor nedendir bilinmez .tersaneler tuzla da kuruldu türkiyeni bir numaralı bölgesi oldu .yalova niçin olmasın soruyorum size niçin .tersaneler biran evvel faliyete geçsin

erkan akbaş
erkan akbaş - 12 yıl Önce

07 05 2007 tarihinse yazdığım yorum ekıenmemiş

sedat kinsiz
sedat kinsiz - 11 yıl Önce

EN ÖNEMLİSİ BİNLERCE KİŞİYE EKMEK KAPISI OLMASI VE ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİN KAZANACAGI GELİR. BU YATIRIMLAR ALTINOVA İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ. Türk Tersaneleri kapasitelerini artırdığı takdirde Avrupa küçük gemi inşaa pazarından 3 katı 4 katı pay alması daha değerli gemiler ( off-shore , yolcu gemisi ) üretmesi mümkün

Kürşat ÖZCAN
Kürşat ÖZCAN - 11 yıl Önce

vatnmıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.bu projede emeği geçen tüm emektarlara ba şarılarının devamını dilerim...herşey ortada çok lafa gerek yok.vatanımıza herşey yakışır.


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190