Ali Kurumahmut emekli oluyor

Denizcilik Müsteşarlığı, Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Ali Kurumahmut, Ekim ayından itibaren emekliye ayrılıyor. Kurumahmut'a yeni hayatında başarılar dileriz.

Ali Kurumahmut emekli oluyor

ALİ KURUMAHMUT EMEKLİ OLUYOR

Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı, Deniz Ulaştırma Genel Müdürü Ali Kurumahmut, Ekim ayından itibaren emekliye ayrılıyor.

Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Ali Kurumahmut, görev yaptığı dönem içerisinde Türk Bayraklı gemilerin yabancı limanlarda tutulma oranı yüzde 80 düşmesine neden olmuştu.

Başarılı bir Genel Müdürlük dönemi geçiren Ali Kurumahmut, devrim niteliği taşıyan PSC elemanlarının yetiştirilmesinde başarılı çalışmalara imza attı.

Yazar kimliği ile Ege sorunlarını kaleme aldığı ve Ege adaları ve kayalıklarının hukuki konumunu irdelediği bir de eseri bulunuyor.

DenizHaber Yayın Kurulu olarak Ali Kurumahmut'a yeni yaşamında başarılar dileriz.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
kpt.alev tunç
kpt.alev tunç - 13 yıl Önce

sn ali kurumahmut'un emekli olma kararına hem şaşırdım hem de üzüldüm...çok şahsi sebepleri yoksa bu kararını yeniden gözden geçirmesini dilerim...hiç yoksa birkaç sene daha çalışabilmesini isterdim. uyumlu ve çok randımanlı bir dönem geçti...kararı kesinse yerine yeni gelecek müdürümüze de başarılar dilerim. saygılarımla

Mustafa Kenan Ustahaliloglu
Mustafa Kenan Ustahaliloglu - 12 yıl Önce

Bogazlar meselesi; Turkiye'mizi, denizlerimizi ve ozellikle Istanbul insanini cok yakindan ilgilendiren bir mesele olmasi ve Merhum Arslan Gunduz Hoca'nin asilamis oldugu milletlerarasi hukuk sevgisi uzerine Sayin Merih Kemal Omag Hoca'nin insa ettigi ticaret hukuku ilgisinin nacizane fikrimde harmanlanmasi neticesi beni de icine aldi ve kisa zamanda, icinden cikmada Sayin Ali Kurumahmut gibi uzman kisilerin yardimina muhtac kilan cok derin bir mesele oldugunu hissettirdi.

Ismini, Marmara Universitesi Kutuphanesi'nde mevcut tez calismalarindan duydugum ve daha sonra da Basbakanlik Denizcilik Mustesarligi, Deniz Ulastirma Genel Mudurlugu yaptigini ve yakinlarda emekli oldugunu ogrendigim Sayin Kurumahmut'un iletisim bilgilerine ihtiyacim var.

Kendisine ulasmada veyahut da kendilerinin de itina ile uzerinde durdugu "Turk Bogazlari'ndan gecis serbestisi - Bogazlarin Cevresel Guvenligi acisindan bu serbestinin istisnalari" konusunda yardiminizi rica ediyorum.

Saygilarimla,

M. K. Ustahaliloglu

saim   baştan
saim baştan - 12 yıl Önce

Sn.Ali KURUMAHMUT gibi çok değerli bir vatansever bürokratın emekli olmasına tabi çok üzüldüm.böyle değerli bilgi sahibi insanlara her zaman bu memleketin ihtiyaçı var.Dileğim köşesine çekilmesi değil bigi ve tecrübelerni memleket için faydalı hale getirmesidir.kendisine başarılar dilerim.

mehmet kurumahmut
mehmet kurumahmut - 8 yıl Önce

SN ALİ KURUMAHMUT..bilgi birikimlerini vatanı icin ülkesi icin harcamıştır .kendisine yaşam boyu başarılar dilerim

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190