Bodrum kıyıları ter temiz oldu

17 Eylül "Uluslararası Kıyı Temizliği Günü" nedeniyle Muğla’nın Bodrum ilçesinde, deniz ve kıyı temizliği yapıldı.İlçede gerçekleştirilen etkinlikte, Bodrum Liman Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra Bodrum yolcu Limanı ’nın...

Bodrum kıyıları ter temiz oldu
17 Eylül "Uluslararası Kıyı Temizliği Günü" nedeniyle Muğla’nın Bodrum ilçesinde, deniz ve kıyı temizliği yapıldı.
İlçede gerçekleştirilen etkinlikte, Bodrum Liman Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra Bodrum yolcu Limanı ’nın çeşitli departmanlarında görev yapan personeli şapka, yelek, eldiven ve maske takarak Paşatarlası Sahili’nde kıyı temizliği yaptı.
Deniz ve kıyı temizliğinin önemine dikkat çekmek ve bu hususta topluma örnek olarak toplumsal farkındalık yaratmak adına gerçekleştirilen etkinlikte isimli bir bottanda el kepçesi yardımıyla denizde yüzey temizliği yapıldı.
Çalışmaları izleyen tatilcilerden Orhan Tavukçu, Paşatarlası sahilinin Bodrum’un en güzel yerlerinden birisi olduğunu ifade ederek, "Bodrum limanı da bu çalışmalara destek veriyor. Bu çalışmalardan işletmeciler olarak biz gayet memnunuz" dedi.
Temizlik sonrası kıyıdan ve denizden şişeler, plastik kapaklar, poşetler, sigara izmaritleri ve çeşitli atıklar çıktı. Etkinlik sonrasında limanda köfte-ekmek partisi düzenlendi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176