Büyükşehir Sarıgöl’ün geleceğini planlıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’u Ziyaret Etti. Sarıgöl’e Yeni İmar Planı İçin Bir Araya Gelen Başkanlara 1/5000 Ve 1/1000’lik İmar Planlarına Yönelik Yüklenici Firma Tarafından Sunum Yapıldı.

Büyükşehir Sarıgöl’ün geleceğini planlıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’u ziyaret etti. Sarıgöl’e yeni imar planı için bir araya gelen başkanlara 1/5000 ve 1/1000’lik imar planlarına yönelik yüklenici firma tarafından sunum yapıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi işbirliği ile Sarıgöl’ün geleceğine ve yenilenmesine temel hazırlayacak olan 1/5000 ve 1/1000’lik imar planı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Sarıgöl ilçesinin kent yapısında ve planlarındaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla yapılan plan çalışmaları hakkında yüklenici firma tarafından Sarıgöl Belediyesi Toplantı Salonu’nda sunum gerçekleştirildi. Toplantıda Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Başkan Yardımcıları İsmail Polat, Hamza İlhan, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Büyükşehir Belediyesi Sarıgöl Koordinasyon İşleri Müdürü Akif Kılıçaslan, Sarıgöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Nevin Duman, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Şehir Plancısı ve Proje Koordinatörü Gökçe Gönüllü Sütçüoğlu, Harita Mühendisi Mustafa Marangoz ve yüklenici firma temsilcileri de hazır bulundu. Toplantıda, Sarıgöllü vatandaşların imar planlarından beklentileri ve bu doğrultuda hazırlanan imar planı önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
“İmar planı çalışmaları il genelinde devam edecek”
Sarıgöl’ün mevcut planlarının yetersiz olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, “Sarıgöl ilçesi sınırları içerisinde 1/5000 ilave revizyon nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli revizyon ve ilave uygulama imar planı hazırlanması ve afete maruz bölgede dönüşüm amaçlı model oluşturulması amacıyla geçtiğimiz aylarda bir araya gelmiştik. Sarıgöl ilçemizde 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının bulunmaması ve 1/1000 ölçekli planların güncel ve sayısal olmaması nedeniyle plan çalışmalarının yapılması gerekiyordu. Sarıgöl’ün yenilenmesini sağlayacak yeni imar planları için yüklenici firma tarafından bir sunum gerçekleştirildi. İmar planları çalışmalarımız Manisa il genelinde devam edecek. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde Manisa’yı yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 11:21
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176