Otoyollara 5 yabancı talip

TSKB "nin Genel Müdürü Halil Eroğlu, Avustralya, İspanya, Portekiz, Japonya ve İtalya'dan firmaların satışlarla ilgilendiğini söyledi

Otoyollara 5 yabancı talip

TSKB: Otoyollara 5 yabancı talip var
 
ÖZELLEŞTİRME İdaresi Başkanlığı (ÖİB ) tarafından açılan otoyol ve köprülerin özelleştirilmesinde danışmanlık yapan TSKB "nin Genel Müdürü Halil Eroğlu , satışlar ile Avustralya "dan Macquarie Infrastructure, İspanyol Abertis, Portekizli Brisa , Japon Itochu Corp ve İtalyan Atlantia şirketlerinin ilgilendiğini söyledi. Eroğlu "Şu anda görüşmeler yapıyoruz. Geliri tahmin etmek ve söylemek mümkün ve doğru değil ama ilginin yoğun olduğunu söyleyebilirim. Muhtemelen imtiyaz devir sözleşmesi şeklinde olacak" dedi.

HALKA ARZLAR YETERSİZ

EROĞLU ayrıca, Samsun ve Bandırma limanlarının özelleştirme ihale ilanlarının da kısa sürede çıkacağını belirterek "Hem yerli hem yabancı firmalar ilgileniyor. İzmir kadar değil tabii ama talep var" dedi. Eroğlu , banka olarak şirketlerin halka arz işlemlerine aracılık hizmeti vermekte olduklarını ve 2008"in ilk yarısında enerji sektöründen bir, gayrimenkul sektöründen de bir şirketin aralarında bulunduğu birkaç halka arz yapmayı planladıklarını söyledi. Eroğlu "Türkiye "de halka arzların süreceğini düşünüyorum ancak miktar ve büyüklük olarak büyümesi lazım" dedi. Aynı zamanda Halka Açık Şirketler Derneği Başkanı olan Eroğlu , borsada 300"ün üzerinde şirketin işlem görmesinin ve ilk 500 şirketten çok azının borsada olmasının Türkiye "nin bu konuda gidilecek daha çok yolunun olduğunu gösterdiğini söyledi.

Star
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176