İhracat Başarı Ödülleri Verildi

“Lojistik Başarı Ödülleri” kategorisinde Omsan Lojistik Karayolu ve Omsan Lojistik Demiryolu, MSC Gemi Acenteciliği, Türk Hava Yolları ve Altaş Ambarlı Liman Tesisleri ödül aldı.

İhracat Başarı Ödülleri Verildi

İhracat Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

10. Dış Ticaret Haftası çerçevesinde her yıl geleneksel olarak verilen İhracat Başarı Ödülleri, sahiplerini buldu.
 
ANKARA - Ankara Swissötel’de düzenlenen ödül törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile çok sayıda bürokrat ve ihracatçı katıldı. Bu çerçevede 2006 yılında gerçekleştirdikleri ihracatları nedeniyle, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş., Toyota Otomotiv ve Ford Otomotiv A.Ş. “İhracat Başarı Ödülü” aldı. 
Haberin devamı 

Öte yandan, “Sektörel İhracat Başarı Ödülleri” çerçevesinde, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen GİSAD Dış Ticaret, tekstil ve hammaddeleri sektöründen Akpa Tekstil, deri ve deri mamullerinde DSD Deri Sanayicileri, halı sektöründe Dost Kardeşler Tekstil, yaş meyve ve sebze sektöründe Lider Gıda, hububat bakliyat yağlı tohumlar ve mamulleri sektöründe Toprak Mahsulleri Ofisi, canlı hayvan su ürünleri sektöründe Dardanel Önentaş Gıda, ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektöründe Procter Gamble, maden sektöründe Çayeli Bakır İşletmeleri, elektrik elektronik sektöründe Vestel, demir ve demirdışı metaller sektöründe Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi, kimyevi maddeler ve mamulleri sektöründe TÜPRAŞ, çimento ve toprak ürünleri sektöründe Cam Pazarlama, zeytin ve zeytinyağı sektöründe Nejat Atalan Dış Ticaret, kuru meyve ve mamulleri sektöründe TARİŞ, taşıt araçları ve yan sanayi sektöründe Toyota, tütün sektöründe JTI, fındık ve mamulleri sektöründe Oltan Gıda, meyve sebze mamullerinde Tukaş Gıda, kesme çiçek sektöründe Bircan Gıda, makine ve aksamları sektöründe Arçelik, değerli maden ve mücevherat sektöründe Atasay Kuyumculuk ile demir-çelik sektöründe de Diler Dış Ticaret firmaları ödüle layık görüldü.

İHRACAT PERFORMANS ÖDÜLLERİ

“İhracat Performans Ödülleri” kategorisinde ise Bemka Emaye, Eti Alüminyum, J.C. Tekstil, Özgüneyler Ticaret, Polinom İthalat, İhracat ve Şahin Petrol firmaları ödül aldı.

“Hizmet İhracatı Ödülleri” kategorisinde Enka İnşaat, TAV Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş. ve Gama Endüstri ödüle layık görülürken, “Lojistik Başarı Ödülleri” kategorisinde Omsan Lojistik Karayolu ve Omsan Lojistik Demiryolu, MSC Gemi Acenteciliği, Türk Hava Yolları ve Altaş Ambarlı Liman Tesisleri ödüle layık görüldü.

Serbest bölgelerde üretim yaparak 2006 yılında yurtdışına en fazla mal satan Cevher Jant Sanayi, Şahinler Mensucat ile Kalekim Kimyevi Madde Sanayi “Serbest Bölgeler Ödülleri” kategorisinde ödül aldı.

Adıyaman’ın Besni İlçesinden S.S. Suvarlı Kadın Çok Amaçlı İşletme Kooperatifine “İhracat Özel Ödülü” verildi.

“Bölge Stratejisi Ödülü” kategorisinde Pe-Ba Tekstil, Treysan Prefabrik Çelik Yapılar ve İlteks Tekstil firmaları ödüle layık görüldü.

Dış ticaret konusunda hazırladıkları yüksek lisans ve doktora tezlerinden dolayı Celal Bayar Üniversitesinden Burak Kartal, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Ayşe Konuşkan, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nden Ertuğrul Yıldırım ve Hacettepe Üniversitesi’nden Emre Belge de “Dış Ticaret Bilim Ödülü” aldı.

ERDOĞAN’DAN UNAKITAN’A: ÖDÜLLERDEN VERGİ ALMA

Törende Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile yapılan “dış ticaret” konulu kompozisyon yarışmasında ödül alan ilköğretim ve lise öğrencilerine de ödülleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Kompozisyon yarışmasında birincilere 2 bin YTL, ikincilere bin 750 YTL, üçüncülere ise bin 500 YTL’lik para ödülü de verildiğini öğrenen Başbakan Erdoğan, ödül çeklerinin bulunduğu zarfları öğrencilere vermeden önce Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’e dönerek “zarfların içindeki çekler gerçek mi?” diye sordu. Bakan Tüzmen’in gerçek olduğunu belirtmesi üzerine Başbakan Erdoğan önce ödülü az buldu, daha sonra Maliye Bakanı Unakıtan’ı yanına çağırarak “Bunlardan vergi alma” dedi. Maliye Bakanı Unakıtan ise almayacağını söyledi.

(AA)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176