Ereğli Limanında Lojistik Tatbikatı

Denizcilik Müsteşarlığımda görevli Orhan Tıktık, 'Sulh 2007' tatbikatı kapsamında Ereğli Limanı'nda altyapı ve lojistik tatbikatı yaptıklarını söyledi.

Ereğli Limanında Lojistik Tatbikatı

Ereğli Limanında Lojistik Tatbikatı

Denizcilik Müsteşarlığımda görevli Orhan Tıktık, 5-7 Eylül 2007 tarihleri arasında yapılması planlanan 'Sulh 2007' tatbikatı kapsamında Ereğli Limanı'nda altyapı ve lojistik tatbikatı yaptıklarını söyledi.

 

Ereğli ilçe limanında Karadeniz'e kıyı ülkelerin oluşturduğu bir platform, lojistik tatbikatı gerçekleştirdi. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı'ndan Orhan Tıktık, 5-7 Eylül 2007 tarihleri arasında yapılması planlanan 'Sulh 2007' tatbikatı kapsamında Ereğli Limanı'nda altyapı ve lojistik tatbikatı yaptıklarını söyledi. Tatbikata Denizcilik Müsteşarlığı dışında ERDEMİR de lojistik destek verdi. Bir günlük tatbikatta Romanyalılar ile iş birliği yapıldığını belirten Tıktık, denizde muhtemel bir gemi kazası halinde petrol tankerlerinden petrol sızmasını ve bu petrolün kıyılan tehdit etmesinin önleneceğini kaydetti. Eylül ayında yapılacak Sulh 2007 tatbikatına 6 kıyı ülkesi olarak Rusya, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Gürcistan ve Türkiye'nin katılacağı kaydedildi.

 

Kaynak: Bilgin Avcı/Türkiye Gazetesi

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176