Demiryollarının Serberstleşmesi hakkında Seminer

Demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesi sonrasındaki gelişmelerin lojistik ve taşımacılık sektörüne etkileri konulu seminer düzenleniyor.

Demiryollarının Serberstleşmesi hakkında Seminer

Konuyla ilgili DenizHaber.Com'a açıklamalarda bulunan Demiryolu Taşımacıları Derneği Genel Müdür Yardımcısı Nükhet Işıkoğlu; "Bilindiği gibi Türkiye’de demiryolu altyapı işletmeciliği ile tren (yolcu ve yük) işletmeciliği bir devlet kurumu olan TCDD tarafından “tekel” olarak yapılmaktaydı. 24 Nisan 2013 tarihinde demiryolu ulaştırmasında serbestleştirmeyi getirecek ve özel şirketlerin de demiryolu işletmeciliği yapmasına imkan sağlayacak olan “Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkındaki Kanun Taslağı”  TBMM’de kabul edilerek kanunlaşmıştır. Kanun sonrasında yeniden yapılandırılacak demiryolu ve taşımacılık sisteminde, Özel  Demiryolu İşletmecilerinin, lojistik firmalarının Demiryolu Sektörünün geleceği konusunda bilgilere ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle Demiryolu Taşımacılığı Derneği (DTD) olarak, demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesi sonrasındaki gelişmelerin lojistik ve taşımacılık sektörüne etkileri, Avrupa Birliği Ülkelerinde serbestleşme sürecinde yaşananlar hakkında bir seminer programı başlatmış bulunuyoruz. Seminere serbestleşmeyi düzenleyici ve kontrol edici konumda olan ve konusunun uzmanı eğitmenler katılacaktır." dedi.

• İbrahim YİĞİT Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Demiryolu  Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı
• Dr.Göktuğ KARA Avupa Birliği Türkiye Delegasyonu Avrupa Birliği Ulaştırma Politikası ve Altyapı Yatırımları Sektör Yöneticisi
• Mehmet EKTAŞ TCDD Eski Eğitim Merkezi Müdürü, Anadolu Üniversitesi Raylı Sistemler Bölümü Öğretim Elemanı, Eğitim Uzmanı
• Yaşar ROTA Demiryolu Taşımacılığı Derneği Genel Müdürü , Anadolu Üniversitesi Raylı Sistemler Bölümü Öğretim Elemanı

Seminerin, demiryolu sektörünün serbestleştirilmesi ile ilgilenen her seviyedeki işyerini ve bu iş yerlerinde çalışanları kapsadığı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun Şişmanyazıcı
Harun Şişmanyazıcı - 6 yıl Önce

Böyle bir seminerin tüm lojistik çalışanları ve ilgilileri için faydalı olacağı izahtan varestedir. Ancak haberde nerede ve ne zaman olacağı hususunda bir bilgi mevcut değildir. Bu konuda bir bilgi eklemesi yaparsanız,bu seminere katılmak isteyenler için faydalı bir iş yapmış olursunuz. Bu konuya göstereceğiniz hassasiyet için peşinen teşekkür ederim.
Saygılarıml a,
Harun Şişmanyazıcı

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190