Zonguldak Limanına Kılavuz kaptan

Türkiye Taşkömürü Kurumu, Zonguldak Limanında istihdam edilmek üzere kılavuz kaptan arıyor. İlgilenenlerin 26 Eylül Tarihine kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

Zonguldak Limanına Kılavuz kaptan

 Türkiye Taşkömürü Kurumu, Zonguldak Limanında istihdam edilmek üzere kılavuz kaptan arıyor. İlgilenenlerin 26 Eylül Tarihine kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

Konuyla ilgili İşkur aracılığıyla yapılan duyuru şöyle:

Genel Şartlar ve Notlar

1-Kılavuz kaptan yeterlilik belgesine sahip olmak.(Ulaştırma Bakanlığının 28.11.2006 tarih ve 26360 sayılı resmi gazetede yayımlanan "Kılavuz Kaptanların Yeterlikleri, Eğitimleri Belgelendirilmeleri ve Çalışma Usulleri Hakkında Yönetmelik" te belirtilen şartları taşımak)

2-Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki il/şube müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

3-Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

4-Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

5-Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

6-Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

7-Taleplerde 2010 kamu personeli seçme sınavı (kpss) sonuçları geçerlidir.

8-Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı (müfettiş, kontrolör, denetmen, denetçi, uzman talepleri için ise beş katı) olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

9-Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde (maden kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı) isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

10-Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

11-İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

12-Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. Koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Kılavuz Kaptan-Gemi  Okuldan

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim AdıGenel Bölüm AdıÖğrenim Seviyesi
Deniz Bilimleri ve Ekoloji Fakültesi Farketmez Lisans
Denizcilik Fakültesi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Y.O. Farketmez Lisans

Yabancı Dil Bilgileri

İNGİLİZCE - İYİ

Sınav Bilgileri

Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP360 

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer : Yurtiçi

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :ÇAYCUMA, DEVREK, EREĞLİ/ZONGULDAK, ZONGULDAK MERKEZ, ALAPLI, GÖKÇEBEY

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 1
İş Sözleşmesi Tipi Belirsiz Süreli (Daimi)
Çalışma Şekli Tam Süreli

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysel   Daldaban
Veysel Daldaban - 8 yıl Önce

Sayın deniz ilgilileri bilirler ki,iyi bir kılavuz kaptan zor yetişir.Köy kökenli bir kişi olsa bile,kılavuz olacak merhaleye gelene kadar eğitim ve mesleği sebebiyle yaşam standartı ileriye doğru değişime uğrar.Böyle bir elamanı işe davet edeceksin,kılavuz yönetmeliğinin dışında ikinci bir şart -kps-...Ben bunları yanlış ve akılsızca buluyorum.Karadeniz limanları zaten sosyal ve ekonomik bakımdan oldukca sıkıntılıdır.Buralarda kılavuzluk ancak ikinci ve hatta tali bir iş olarak yapılabilir.Karadenizde Ereğli dışında liman mı kaldı?!.

Eeee,diyeceksiniz...Zonguldak'a kılavuz kaptan bulunmuş mudur?

Ben de merak ediyorum.Sahi,bulunmuş mudur? Saygılarımla.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176