Yangın kontrol altına alındı

Mersin Limanı'nda iskeleye yanaşan gemilerden Toprak Mahsulleri Ofisi'nin silosuna malzeme nakli yapan buğday taşıma bandında, çıkan yangın kontrol altına alındı.

Yangın kontrol altına alındı

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Mersin Limanı İskelesi'nde bulunan Toprak Mahsulleri ofisinde çıkan yangın kontrol altına alındı.

Saat 16. 00 sıralarında, limana yanaşan gemilerden Toprak Mahsulleri Ofisi'nin silosuna malzeme nakli yapan buğday taşıma bandında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
 
Alevler kısa sürede 150 metre uzunluğundaki bandı sardı.
 
Yangına müdahale eden Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekiplerinin çalışmaları yetersiz kalınca Adana ve çevre ilçelerden takviye ekip istendi.
 
Yangının siloya sıçraması engellendi. Yanan bandın çökme tehlikesine karşı, çevre rıhtımlardaki gemiler tahliye edildi. DSİ'den iş makinesi istendi.

 
Yaklaşık bir buçuk saat havadan, karadan ve denizden sürdürülen müdahale çalışmaları sonunda yangın kontrol altına alındı.
 
"Yangının çıkış nedeni araştırılıyor"
 
Mersin Valisi Atilla Osmançelebioğlu, "yangın, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin ve Adana Orman Bölge Müdürlüğü'nden gelen bir helikopter, arazöz ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin yanı sıra denizden ve karadan yapılan çalışmalar sonucunda tamamen kontrol altına alındı.  Soğutma ve hasar tespit çalışmaları sürüyor" dedi.
 
Vali, yangının çıkış nedeninin araştırıldığını vurguladı.

Kaynak:CNNTÜRK

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190