Yalova Yat Limanı'nda Üst Yapı Çalışmaları Başladı

Temeli Tansu Çiller tarafından atılan ve 2007 yılında yapılan ihale ile Koç Grubuna bağlı Setur Marina’ya ihale edilen Yalova Yat Limanında üst yapı çalışmaları başladı.

Yalova Yat Limanı'nda Üst Yapı Çalışmaları Başladı

Yat Limanı’nda Üst Yapı Çalışmalarına Hız Verildi

Temeli 1996 yılında dönemin Başbakanı Tansu Çiller tarafından atılan ve 2007 yılında yapılan ihale ile Koç Grubuna bağlı Setur Marina’ya ihale edilen Yalova Yat Limanında üst yapı çalışmaları başladı.

Temelinin atılmasının ardından uzun süre bitirilemeyen ve 300 yat kapasiteli olarak planlanan Yalova Yat Limanı, daha sonra yapılan düzenleme ile 150 yat kapasitesine düşürülmüştü.

Ardından dönemin Dışişleri Bakanı, şu anki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katıldığı bir programla açılan liman ihaleye çıkarıldı. İhaleyi yıllık 770 bin YTL kira veren Koç Grubu'na ait Setur kazandı.

İhalenin ardından Setur’dan yapılan bir açıklama ile Yüksek Planlama Kurulu'ndan onay beklendiği, bütün prosedür tamamlandıktan sonra alt ve üst yapı çalışmalarına başlanacağı bildirilmişti.

Yalova açısından büyük katma değer sağlaması beklenen Yalova Yat Limanında çalışmalara geçtiğimiz günlerde başlandı. Üst yapı çalışmalarına öncelik verilen Yalova Yat Limanı’nın 2010 yılı içerisinde hizmete sokulması hedefleniyor.

 

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176