OECD, Mersin Limanı için rapor hazırlayacak

OECD Liman Şehirleri Programı'ndan Olaf Merk ve OECD danışmanlarından Nicolas Winicki'nin oluşturduğu bir heyet Mersin'de incelemelerde bulundu

OECD, Mersin Limanı için rapor hazırlayacak

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından koordine edilen saha çalışması kapsamında, İtalya Bari Üniversitesi'nden Prof. Angela Bergantino, OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) Liman Şehirleri Programı'ndan Olaf Merk ve OECD danışmanlarından Nicolas Winicki'nin oluşturduğu bir heyet Mersin'de incelemelerde bulundu.

Heyet, Mersin Limanı'nın performansı ile limanın kentle olan çevresel ve sosyo-ekonomik ilişkisini konu edinen "Küresel Liman Şehirleri" projesi kapsamında Mersin'de bir saha çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda, OECD tarafından Mersin Limanı'na ilişkin hazırlanacak raporun yıl sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.


Saha çalışması kapsamında heyet Mersin Limanı'nın yanı sıra; Serbest Bölge, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Yatırım Destek Ofisi ve ÇKA Adana merkez ofisinde çeşitli temaslarda bulundu.

ÇKA Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak'ı da makamında ziyaret eden heyet, bölgenin dinamiklerine ilişkin bilgi alarak bölgeye ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176