Marport 3 milyon TEU elleçledi

Marport, üç milyonuncu TEU'yu elleçleyerek önemli bir rakama ulaştı. Yapılan bir törenle bu başarıda katkısı bulunanlara plaket takdim edildi

Marport 3 milyon TEU elleçledi

MARPORT 3 MİLYON TEU ELLEÇLEDİ

Marport, üç milyonuncu TEU'yu elleçleyerek önemli bir rakama ulaştı. Yapılan bir törenle bu başarıda katkısı bulunanlara plaket takdim edildi.

Liman işletmeciliğine 1996 yılında İstanbul Ambarlı'da başlayan Marport, geçtiğimiz aylarda 3.000.000'uncu TEU'yu elleçleyerek önemli bir rakama ulaştı. Bu başarıda katkısı bulunanlara küçük bir törenle plaket takdim edildi. Törende Doğan Dış Ticaret İthalat Müdürü Eylem Gül Avcı'ya 3.000.000'uncu TEU'ya katkılarından ötürü bir plaket verildi.

Saatte 77 hareket

Marport modernizasyon projesi kapsamında satın alınan üç SSG (ship to shore gantry ) ile birlikte gemi başına yapılan hareket sayısı saatte maksimum 77'ye kadar çıkıyor. Marport'ta Navis sistemine geçişle birlikte, giriş kapısından başlayarak liman içerisinde gerçekleşen her türlü işlemde otomasyona geçildi ve işlemlerin hızı artırıldı.

Navis içinde yer alan saha ve gemi operasyon planlama programları ile saha ve ekipman kullanımında yüksek verimliliğe ulaşıldı. Yine Navis'teki webaccess programı sayesinde, müşteri acenteler konteynerleri ile ilgili her türlü işleme dair bilgiye limandan ve ofisten bağımsız on-line olarak 24 saat ulaşabiliyor. Marport Batı Terminali'nde devam etmekte olan modernizasyon projesinin 2006 yılının ikinci yarısında tamamlanması ile birlikte toplam liman sahası 374.000 m2'ye, toplam yıllık kapasite ise 1.210.000 TEU'ya çıkacak.

Kaynak:Arkas News

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190